Conchita Martinez i Garbine Muguruza zakończyły współpracę

/ Jakub Karbownik, źródło: własne, foto: AFP

Garbine Muguruza i Conchita Martinez kończą swą współpracę. O rozstaniu z rodaczką mistrzyni Wimbledonu z 1994 roku poinformowała za pośrednictwem Twittera.

Pragnę podzielić się wiadomością, że moja współpraca z Garbine dobiegła końca po turnieju w Miami. Ona postanowiła, że będzie teraz trenować ze swoim głównym szkoleniowcem. Wspaniale było pracować z nią przez ostatnie tygodnie. Życzę jej i reszcie sztabu wszystkiego najlepszego na dalszą część roku – napisała na Twitterze Conchita Martinez.

Współpraca między obiema tenisistkami rozpoczęła się podczas Wimbledonu 2017, gdzie Muguruza sięgnęła po drugi wielkoszlemowy tytuł. W lutym i marcu obie panie były na turniejach w Doha, Dubaju, Indian Wells oraz Miami. Na Bliskim Wschodzie najlepsza obecnie hiszpańska tenisistka doszła do finału i półfinału. Natomiast zmagania w Stanach Zjednoczonych zakończyła Muguruza na drugiej i czwartej rundzie.

Trzecia rakieta świata jeszcze nie wraca do Europy. Hiszpanka w przyszłym tygodniu wystąpi w meksykańskim Monterrey. Będzie największą gwiazdą turnieju rangi WTA International. Towarzyszyć jej będzie dotychczasowy trener Sam Sumyk.

I want to share the news that my collaboration with Garbiñe has finished after Miami. She has decided to go back working full time with her coach. Like always it was great to work these past tournaments with her. I wish her and the rest of the team the best for the rest of year.

— Conchita Martínez (@conchitamartinz) 28 marca 2018