Concord. Chinka przerwała serię Fręch

/ Anna Niemiec , źródło: własne, foto: AFP

Magdalena Fręch nie obroni tytułu zdobytego przed rokiem w turnieju rangi WTA 125 Thoreau Tennis Open. W ćwierćfinale Polka w dwóch setach przegrała z Qiang Wang.

W pierwszej partii Chinka była zdecydowanie lepszą tenisistką. Już w pierwszym gemie miała dwie okazje na „breaka”, ale łodzianka zdołała się jeszcze wybronić i utrzymała podanie. Tenisistka z Azji dopięła jednak swego szybko po zmianie stron. W tej części meczu ani razu nie musiała bronić się przed stratą swojego podania, a w siódmym gemie dołożyła jeszcze jedno przełamanie i pewnie objęła prowadzenie w meczu.

Druga odsłona pojedynku była bardziej wyrównana, ale jako pierwsza przełamanie w piątym gemie zdobyła ponownie Wang. Podopieczna Andrzeja Kobierskiego walczyła do końca, ale nie była w stanie wypracować sobie nawet szansy na odrobienie strat. Reprezentantka Chin w dziewiątym gemie wywalczyła dwie pierwsze piłki setowe, ale Fręch zdołała się jeszcze wybronić i utrzymać podanie. Po zmianie stron Wang wykorzystała jednak atut własnego podania i po godzinie i 26 minutach gry zapewniła sobie zwycięstwo.

O miejsce w finale chińska tenisistka zagra albo z Coco Vandeweghe albo z Clarą Tauson.


Wyniki

Ćwierćfinał singla

Qiang Wang (Chiny) – Magdalena Fręch (Polska, 4) 6:2 6:4