Contrexeville: porażka Zaniewskiej

/ Tomasz Krasoń, źródło: itftennis.com/open88.org, foto: Archiwum Sandry Zaniewskiej

Sandra Zaniewska odpadła w ćwierćfinale turnieju ITF w Contrexeville (pula nagród 50 tysięcy dolarów). 20-letnia Polka musiała uznać wyższość Belgijki Kirsten Flipkens, która zwyciężyła 6:3, 6:2.

Za Flipkens przemawiało znacznie większe doświadczenie. 26-letnia Belgijka zajmowała niegdyś 59. miejsce w rankingu WTA i ma koncie 15 występów w turniejach wielkoszlemowych. W obliczu takich osiągnięć rozpoczynająca dopiero starty w zawodowym cyklu Sandra Zaniewska nie mogła uchodzić za faworytką, pomimo że zajmuje obecnie wyższe miejsce w klasyfikacji singlistek. Rozstawiona z „trójką” Polka nie zdołała zagrozić Belgijce i urwała jej zaledwie pięć gemów.

Zaplanowany pierwotnie na piątek ćwierćfinał udało się rozegrać dopiero w sobotę. Zaniewska nie miała w nim wiele do powiedzenie. Pierwszą partię przegrała 3:6, a w drugiej rozmiary porażki były jeszcze bardziej dotkliwe. Flipkens uzyskała przewagę podwójnego przełamania i triumfowała 6:2.

Zaniewska zdobyła w Contrexeville 18 punktów do rankingu WTA. Wciąż ma szansę na lepszy rezultat w grze podwójnej. Wraz ze Stephanie Vogt zmierzą się w półfinale z Terezą Mrdezą i Silvią Njirić.

W kolejnym tygodniu Zaniewska zaplanowała start w turnieju WTA w Baku. Dzięki słabej obsadzie imprezy zakwalifikowała się bezpośrednio do głównej drabinki, w której trafiła na Elinę Switolinę.