Cordoba. Faworyt gospodarzy pokonany, trzeci tytuł Garina

/ Tomasz Górski , źródło: własne, foto: AFP

Christian Garin najlepszym zawodnikiem Cordoba Open. Chilijczyk odwrócił losy decydującego meczu z Diego Schwartzmanem i wygrał 2:6, 6:4, 6:0. To trzeci tytuł tenisisty z Ameryki Południowej.

Decydujące starcie w Cordobie rozpoczęło się zgodnie z planem. Faworyzowany Schwartzman wygrał premierową odsłonę 6:2. W drugiej partii także miał szansę na przełamanie, prowadził nawet 40:0 w piątym gemie. Jednak Garin skutecznie się obronił. A chwilę później sam wywalczył przełamanie. W końcówce Argentyńczyk odebrał serwis rywala, ale nie zdołał wyserwować tie breaka. I w meczu o tytuł był remis.

Trzeci set to jednostronna dominacja. Chilijczyk w trzydzieści osiem minut nie oddał Schwartzmanowi nawet honorowego Gema. I już przy pierwszej okazji wykorzystał piłkę mistrzowską. Tym samym Garin wywalczył trzeci tytuł w karierze. W ubiegłym roku triumfował w Monachium i Houston. Teraz do swojej kolekcji dołożył Cordobę. W drodze po tytuł ograł Balazsa, Cuevasa, Martina i dziś faworyta gospodarzy Schwartzmana.

Był to szósty bezpośredni pojedynek obu zawodników. Od dziś bilans ich meczów wynosi 3-3. Dzięki dzisiejszej wygranej Garin dopiszę do swojego rankingu 250. punktów i zasili portfel o 92 tys. dolarów. Pokonany Argentyńczyk musi zadowolić się wynagrodzeniem 50 tys. dolarów oraz liczbą 150. punktów.

W najbliższym tygodniu obaj finaliści zagrają w Buenos Aires. Schwartzman ponownie będzie rozstawiony z numerem 1 i w pierwszej rundzie ma wolny los. Garin w premierowej rundzie zmierzy się Diazem Acostą.