Cordoba. Koniec występu braci Cerundolo

/ Jakub Karbownik , źródło: własne/www.atptour.com, foto: AFP

Na ćwierćfinale zakończyli swój występ w imprezie rangi ATP 250 w Cordobie bracia Cerundolo. Francisco nie ukończył meczu przeciwko Federico Corii. Z kolei Juan Manuel co prawda wygrał partię otwarcia z Hugo Dellienem, ale w dwóch kolejnych partiach to rywal był górą.

W czwartek młodszy z braci Cerundolo był na ustach wszystkich kibiców w argenyńskiej Cordobie. 21-latek z Buenos Aires odprawił z imprezy najwyżej rozstawionego Diego Schwartzmana. Niestety dobę później grający dzięki „dzikiej karcie” tenisista musiał uznać wyższość Hugo Delliena. I to mimo, że pierwszą partię wygrał reprezentant gospodarzy. W dwóch kolejnych partiach Boliwijczyk przegrał tylko cztery gemy i zapewnił sobie miejsce w gronie czterech najlepszych tenisistów imprezy. Jego półfinałowym rywalem będzie Sebastian Baez, który w meczu 1/4 finału okazał się lepszy od Tomasa Barrio Very.

Niewiele brakowało, a starszy z braci Cerundolo przygodę z imprezą w Cordobie zakończyłby na 1/8 finału. W spotkaniu z Federico Delbonisem 24-latek obronił piłkę meczową i awansował do ćwierćfinału. W nim stanął na przeciwko Federico Corii. Spotkanie zakończyło się w drugiej partii, gdy borykający się z problemami zdrowotnymi Argentyńczyk poddał spotkanie. Półfinałowym rywalem rozstawionego z „szóstką” tenisisty będzie Albert Ramos, który po trzysetowym spotkaniu pokonał Joao Sousę.


Wyniki

Ćwierćfinały:

Albert Ramos (Hiszpania, 3) – Joao Sousa (Portugalia) 6:4, 2:6, 6:1

Sebastian Baez (Argentyna, 4) – Tomas Barrio Vera (Chile, WC) 6:1, 3:6, 6:1

Federico Coria (Argentyna, 6) – Francisco Cerundolo (Argentyna,2) 6:3, 3:0 i krecz

Hugo Dellien (Boliwia, Q) – Juan Manuel Cerundolo (Argentyna,WC) 6:7(5), 6:4, 6:0