Cordoba. Mistrzowski Sebastian Baez

/ Bartosz Bieńkowski , źródło: własne/atptour.com, foto: AFP

Pełne zwrotów akcji spotkanie dwóch reprezentantów gospodarzy wyłoniło mistrza turnieju rozgrywanego w argentyńskiej Cordobie. Sebastian Baez pokonał Federico Corię 6:1, 3:6, 6:3.

Pierwszy set finału nie wskazywał na większe emocje w tym meczu. Sebastian Baez zwyciężył w partii otwarcia szybko i zdecydowanie, przegrywając zaledwie jednego gema. Na szczęście dla widowiska Federico Coria nawiązał walkę w dalszej części pojedynku. Co więcej, drugiego seta zapisał na swoim koncie, więc kibice nie mogli narzekać na brak wrażeń.

Trzecia i zarazem decydująca partia ponownie wyróżniała się zwrotami akcji. Baez już na początku przełamał rywala, lecz zaraz w kolejnym gemie stracił uzyskaną przewagę. Coria nie poszedł jednak za ciosem i niedługo później ponownie nie poradził sobie w gemie serwisowym. Jego rywal drugi raz nie popełnił już tego samego błędu i nie oddał już prowadzenia.

Sebastian Baez pokonał Federico Corię 6:1, 3:6, 6:3, dzięki czemu został mistrzem turnieju ATP 250 w Cordobie. To dla niego bardzo ważne zwycięstwo, ponieważ odniesione we własnym kraju. 22-letni Argentyńczkyk po raz drugi zdobył tytuł w głównym cyklu ATP. Pierwszy raz triumfował w poprzednim sezonie w portugalskim Estoril.