Recman

Cordoba. Puchar zostanie w domu

/ Dominika Opala, źródło: własne, foto: AFP

Argentyńscy kibice będą mieć powody do świętowania. Premierowy tytuł Cordoba Open zdobędzie ich reprezentant. W finale spotkają się Guido Pella i Juan Ignacio Londero.

O ile nazwisko Pelli nie jest zaskoczeniem w zestawieniu finałowym, o tyle Londero jest zupełnie niespodziewanym pretendentem do zdobycia najwyższego trofeum. A jednak to 25-latek urodzony w Jesus Maria spisuje się w tej imprezie rewelacyjnie. Młodszy z Argentyńczyków nie stracił jeszcze seta, a w półfinale zdeklasował Federico Delbonisa.

Ostatni rywal Londero ugrał zaledwie gema, a pojedynek trwał godzinę. Londero szczególnie dobrze radził sobie przy serwisie i returnie, a Delbonis nie potrafił znaleźć sposobu na tak dysponowanego przeciwnika.

Juan Ignacio Londero jest objawieniem tego turnieju. Przed startem Cordoba Open wygrał tylko seta na poziomie ATP Tour. Teraz jest już w finale. Ostatnim zawodnikiem, który wygrał pierwszy w karierze mecz w imprezie głównej ATP Tour i dotarł do finału w tym samym turnieju był Luca Vanni w 2015 roku w Sao Paulo.

O tytuł w Cordobie powalczy z Londero Guido Pella. Tenisista rozstawiony z „8” musiał się więcej namęczyć w półfinale. By wyeliminować Pablo Cuevasa potrzebował trzech setów. Pierwsza partia zdecydowanie należała do Argentyńczyka, który posyłał głębokie piłki z forehandu i to było kluczem do wygrywania wymian. W drugiej odsłonie Pella nieco stracił koncentrację, ale już w decydującym secie wrócił do swojego rytmu i mógł świętować awans do czwartego finału w karierze.

Pella jeszcze nigdy nie zdobył tytułu, ale wydaje się, że teraz szansa jest niepowtarzalna. Argentyńczycy grali ze sobą do tej pory trzy razy. Spotkania te odbywały się na poziomie futuresów i challengerów. Trzykrotnie triumfował Pella.


Wyniki

Półfinały singla:

Guido Pella (Argentyna, 8) – Pablo Cuevas (Urugwaj) 6:1, 3:6, 6:3
Juan Ignacio Londero (Argentyna, WC) – Federico Delbonis (Argentyna) 6:1, 6:0