Cordoba. Sąsiedzki finał

Diego Schwartzman stanie przed szansą zdobycia tytułu w rodzinnym kraju, po tym, jak pokonał w półfinale Laszlo Dżjere w trzech setach. Rywalem Argentyńczyka w walce o końcowy triumf będzie Chilijczyk Cristian Garin, który okazał się lepszy od Andreja Martina.

W ubiegłym roku Diego Schwartzman dotarł do finału w Buenos Aires, ale nie udało mu się sięgnąć po tytuł. Przeszkodził mu w tym wtedy Marco Cecchinato – Granie przed własną publicznością doceniam najbardziej – zapewnił „El Peque”. – Chcę cieszyć się finałem w moim kraju.

I tę szansę na udział w meczu o mistrzostwo Schwartzman sobie dał, pokonując Laszlo Dżjere. Nie był to jednak łatwy pojedynek dla Argentyńczyka, który musiał przetrwać napór Serba w drugim secie. Tenisista z Buenos Aires był jednak bardziej konsekwentny w całym meczu, Dżjere z kolei grał falami. Kiedy już wydawało się, że ma kontrolę nad spotkaniem, zaczął popełniać niewymuszone błędy. W decydującej partii Schwartzman miał okazję na uzyskanie podwójnego przełamania, ale Serb do tego nie dopuścił. Nie był jednak w stanie odrobić strat i w efekcie po dwóch godzinach gry reprezentant gospodarzy zameldował się w finale.

Jego rywalem w walce o tytuł będzie sąsiad Cristian Garin. Chilijczyk nie ma za sobą najlepszego początku sezonu. Przed przyjazdem do Cordoby przegrał pięć pojedynków, wygrał tylko jeden. Jednak w argentyńskim mieście Garin się odrodził i solidnie walczył w tym tygodniu. Przyniosło to rezultaty i nawet łatwo stracony pierwszy set w półfinale z Andrejem Martinem go nie podłamał. Tenisista z Santiago obronił w drugim i trzecim secie sześć break pointów, a także poprawił skuteczność przy returnie i tym samym stanie przed szansą zdobycia trzeciego tytułu w karierze.

Bilans spotkań pomiędzy Schwartzmanem a Garinem jest korzystny dla Argentyńczyka (2-1). Początek finału o godzinie 23:00 czasu polskiego.