Córka Sereny Williams rozpoczyna treningi!

/ Natalia Kupsik , źródło: własne/www.espn.com, foto: AFP

Kilka dni temu trzyletnia córka Sereny Williams po raz pierwszy wzięła udział w tenisowym treningu. Na zajęcia zapisała ją utytułowana mama, która jednak do ostatnich chwil nie ujawniała swojej tożsamości.

Nie jest tajemnicą, że wczesne tenisowe początki są częstym warunkiem przyszłych odnoszonych w tej dyscyplinie sukcesów. Serena Williams, która rakietę w dłoni po raz pierwszy trzymała już w wieku pięciu lat, jeszcze wcześniej rozpocząć postanowiła tenisową przygodę własnej córki. Niedawno za pośrednictwem swojego profilu na Instagramie podzieliła się z fanami informacją o zapisaniu Olympii na lekcje tenisa. Uprzedzając pytania kibiców podkreśliła jednocześnie, że to nie ona wystąpi w roli nauczycielki. Następnie z uśmiechem dodała, że wybrany do pracy z dziewczynką trener aż do spotkania z nią na korcie nie miała pojęcia, kim jest nowa uczennica. Wcześniej dane było mu jedynie poznać imię młodej tenisowej adeptki. Nie mógł on więc mieć pojęcia jak wyjątkowy czeka go egzamin.

Serena Williams nie ukrywała towarzyszącej jej tego dnia ekscytacji. Przed pierwszym treningiem Olympii próbowała nawet zachęcić córkę do wspólnego prześledzenia nagrania jednego ze swoich niedawnych meczów. Jak zobaczyć można na udostępnionym przez nią wideo podczas wyświetlania skrótów pojedynku z Marią Sakkari Amerykanka komentowała istotne jej zdaniem fragmenty gry. Trzylatka nie była jednak szczególnie zainteresowana udzielanymi jej przez mamę poradami, a czas wolała poświęcić na obejrzenie bajki.