Courmayeur. Polski mecz w pierwszej rundzie turnieju WTA!

/ Szymon Adamski , źródło: własne, foto: Andrzej Szkocki

Urszula Radwańska jako pierwsza z ,,biało-czerwonych” przystąpiła do zmagań w zawodach WTA 250 w Courmayeur. Choć przegrała wyraźnie mecz o awans do drabinki głównej, dostała się do niej jako szczęśliwa przegrana! Co więcej, zmierzy się z Magdaleną Fręch. W Courmayeur zagrają też Katarzyna Piter i Alicja Rosolska. 

Aż cztery nasze reprezentantki zgłosiły się do jednej z ostatnich imprez WTA w tym sezonie. Trzy z nich pierwsze mecze mają jeszcze przed sobą, natomiast Urszula Radwańska rywalizowała w kwalifikacjach. W pierwszej rundzie pokonała Angelicę Moratelli 6:2, 6:1, jednak w meczu decydującym o awansie uległa 2:6, 2:6 młodej Chince Qinwen Zheng, która zdaje się pewnie zmierzać do pierwszej setki rankingu WTA.

Wydawało się, że Radwańska będzie mogła wrócić do hotelu i pakować walizki, jednak z turnieju wycofała się najwyżej rozstawiona Ons Jabeur i nasza reprezentantka zagra jako ,,szczęśliwa przegrana”. Zmagania w głównej części imprezy rozpocznie od starcia z Magdaleną Fręch! Na polskich kibiców czeka więc nie lada gratka!

Polki zagrają ze sobą już w poniedziałek, na korcie numer 1, jako trzecie od godziny 11.30. Można się więc spodziewać, że rozpoczną rywalizację około 15.30.

W kolejnych dniach do zmagań przystąpią nasze deblistki, Alicja Rosolska i Katarzyna Piter. Obie w Courmayeur zagrają z zagranicznymi partnerkami. Piter i Czeszka Renata Voraczova zagrają z turniejowymi ,,jedynkami”, Marie Bouzkovą i Lucie Hradecką. Z kolei Rosolska i Amerykanka Ingrid Neel zagrają z Nadią Kiczenok i Ralucą Olaru, które w tym tygodniu dotarły do finału w Moskwie.

Gwiazdą włoskiej imprezy miała być wspomniana Ons Jabeur, jednak Tunezyjka wycofała się z powodu kontuzji łokcia. Ma to duże znaczenie w kontekście rywalizacji o ostatnie wolne miejsce w WTA Finals. Wszystko teraz zależy od Anett Kontaveit. Jeśli Estonka wygra równolegle rozgrywany turniej w Kluż, to ona zapewni sobie udział w prestiżowej imprezie. Każdy inny rezultat premiować będzie natomiast zmagającą się z problemami zdrowotnymi Jabeur.


Wyniki

Kwalifikacje

1. runda:

Urszula Radwańska (Polska, 7) – Angelica Moratelli (Włochy) 6:2, 6:1

2. runda:

Qinwen Zheng (Chiny) – Urszula Radwańska (Polska, 7) 6:2, 6:2