Court FF 3 – coś nowego spod znaku ASICS

/ Karol Romer , źródło: Własne, foto: Asics

Nowy produkt spod znaku ASICS – recenzja nowego modelu COURT FF 3

Najnowsze buty z serii COURT – model FF 3, podobnie jak jego poprzednicy z tej „rodziny” współtworzonej m.in. przez Novaka Dżokovicia, to chyba najlepsze buty dostępne obecne na rynku tenisowym. Najważniejszą zaletą tych butów jest stabilność, jaką zapewniają na korcie. W trakcie gry nie trzeba martwić się tym, czy buty „trzymają stopę” w odpowiedni sposób. Przy konstrukcji COURT FF 3 to się po prostu dzieje. Dzięki temu można skoncentrować się na ważniejszych, z punktu widzenia grającego, rzeczach na korcie – czyli zagrywaniu optymalnych, wygrywających piłek.

Dzięki stabilności zapewnianej przez buty COURT FF 3 można wykonywać najróżniejsze, niekiedy bardzo wymagające, zwroty na korcie. Kolejną ważną zaletą opisywanych butów jest ich wygoda. Mimo stosunkowo dużych gabarytów (ale uwaga, przy zaskakująco niewielkiej wadze), jak na buty tenisowe są one zaskakująco wygodne. Praktycznie nieodczuwalny jest jakikolwiek dyskomfort stopy. Chyba, że nasze mecze tenisowe ciągną się w nieskończoność niczym u pewnego szkockiego szlachcica …;) W każdym innym wypadku po zdjęciu butów, po skończonej grze, nie masz problemu z odczuwaniem bólu, żadnych obtarć czy podrażnień stóp.

Ostatnią z kluczowych cech, które posiadają buty, w których gra jeden z najlepszych tenisistów w historii sportu – Novak Dżoković, jest ich wytrzymałość. Dla zawodnika, który gra na zaawansowanym poziomie, te buty powinny wystarczyć na kilka miesięcy rywalizacji. To ważne, bo każdy, kto chce doskonalić swoje umiejętności i uzyskiwać coraz lepsze wyniki, doceni z jednej strony żywotność, a z drugiej komfort i wygodę COURT FF 3.

OCENA (w skali 1-10): 9

Karol Romer, instruktor tenisa

 

Nowe buty ASICS COURT FF 3 do nabycia od początku roku w sklepach „Strefy Tenisa”, na www.strefatenisa.com.pl lub www.asics.pl