Ćwierćfinał Gawrona w Stuttgarcie

/ Jarosław Skoczylas, źródło: własne, foto: Adam Nurkiewicz / Mediasport

Na ćwierćfinale zakończył swój występ Marcin Gawron w turnieju Internationale Württembergische Hallenmeisterschaften um den Südwestbank – Cup 2013 (pula nagród 10 000 dolarów), który odbywa się w Stuttgarcie.

Sklasyfikowany na 320. miejscu w rankingu ATP Polak był rozstawiony w niemieckich zawodach z numerem pięć. W pierwszej rundzie wyeliminował w dwóch setach Chorwata Marina Draganję (cztery lata temu zajmował jedenaste miejsce w rankingu juniorskim), natomiast w drugiej pokonał w trzech setach zawodnika gospodarzy, Andreasa Becka.

W dzisiejszym ćwierćfinale Gawron okazał się gorszy od turniejowej „trójki” Nilsa Langera (305 ATP). Pierwszy set pojedynku zakończył tie break, w którym 24-latek z Nowego Sącza nie zdobył ani jednego punktu. Druga partia należała – podobnie jak tie break – do Niemca, który ostatecznie awansował do półfinału zawodów.

W turnieju głównym oprócz Gawrona występował również Grzegorz Panfil, który odpadł w drugiej rundzie przegrywając z rozstawionym z numerem 8. Niemcem, Kevinem Krawietz. W turnieju deblowym najdalej – do półfinału – zaszedł duet Andriej Kapaś i Dymitrij Żyrmont, którzy w drugiej rundzie pokonali polską parę, Gawron i Panfil.
 


Wyniki

Ćwierćfinał singla:
Nils Langer (Niemcy, 3) – Marcin Gawron (Polska, 5) 7:6(0), 6:2