Ćwierćfinał nie dla Kani

/ Szymon Frąckiewicz , źródło: Własne, foto: AFP

Paula Kania i Szwajcarka Xenia Knoll przegrały w pierwszej rundzie turnieju WTA w Norymberdze. Po wyrównanym spotkaniu 7:6(8), 7:5 triumfowały Japonka Shuko Aoyama i Rosjanka Jana Sizikowa.

Zarówno Paula Kania i Xenia Knoll, jak i Shuko Aoyama oraz Jana Sizikowa, nigdy przedtem nie grały wspólnie w żadnym turnieju. Wszystkie mają jednak spore doświadczenie deblowe, w związku z czym spodziewano się wyrównanego spotkania.

I słusznie, ponieważ od samego początku obydwa duety prezentowały bardzo podobny poziom gry. Dwukrotnie – w pierwszym i w siódmym gemie – Kania i Knoll wychodziły na prowadzenie, przełamując serwis rywalek. W obydwu przypadkach Aoyama i Sizikowa natychmiast jednak odpowiadały. Set rozstrzygnął się w tie-breaku, który był bardzo emocjonujący. Świetnie rozpoczął go duet polsko-szwajcarski. Kania i Knoll szybko wyszły na prowadzenie 3-0, a po chwili miały już trzy piłki setowe. Niestety, nie zdołały wykorzystać żadnej z nich. Ostatecznie trzecią okazję do zakończenia partii wykorzystały Japonka i Rosjanka, wgrywając tie-break 10-8.

Druga odsłona spotkania miała bardzo podobny przebieg. Ponownie Kania i Knoll od razu po zdobyciu breaka roztrwoniły przewagę. Brakowało im pewności siebie w kluczowych momentach. W efekcie końcówka partii należała do pary japońsko-rosyjskiej. Zdobyła ona przełamanie na 6:5 i nie zadrżała im ręka, przy własnym podaniu. Wykorzystały już pierwszego z dwóch wywalczonych meczboli.

Ćwierćfinałowymi rywalkami Aoyamy i Sizikowej będą turniejowe ,,trójki”, Raquel Atawo i Katerina Srebotnik.


Wyniki

Pierwsza runda debla:

S. Aoyama, J. Sizikowa (Japonia, Rosja) – P. Kania, X. Knoll (Polska, Szwajcaria) 7:6(10), 7:5