Ćwierćfinałowa porażka Rosolskiej

/ Kacper Kaczmarek , źródło: własne, foto: Peter Figura

Rozstawione z numerem 4  Alicja Rosolska i Darija Jurak odpadły w ćwierćfinale turnieju rangi Premier w Moskwie. Polsko-chorwacka para nie sprostała japońskiej dwójce Shuko Aoyama / Ena Shibahara, przegrywając w trzech setach 2:6, 7:6(4), 5-10.

Dla Polki i Chorwatki był to dopiero drugi wspólny występ w karierze. W poniedziałek turniejowe „czwórki” w dwóch setach uporały się z gruzińsko-rosyjskim duetem Oksana Kałasznikowa / Natalia Wichłancewa, ale w ćwierćfinale trafiły na przeszkodę nie do pokonania. Po drugiej stronie siatki stanęły świeżo upieczone triumfatorki z Tiencinu, które w ostatnim czasie osiągają bardzo dobre wyniki. 

W sierpniu Aoyama i Shibahara zagrały w pierwszym wspólnym finale w amerykańskim San Jose, ale wcześniej miały już kilka deblowych triumfów, grając w parze z innymi tenisistkami. Kilka tygodni później dotarły do półfinału prestiżowych zmagań w Pekinie, a do Moskwy przyleciały prosto z Tiencinu, w którym odniosły swój pierwszy wspólny triumf w karierze.

W stolicy Rosji Japonki kontynuują swą zwycięską passę i są na dobrej drodze do kolejnego finału w tym sezonie. Po zwycięstwie nad polsko-chorwacką parą są już wśród czterech najlepszych debli, a o finał powalczą w piątek z rozstawionymi z “2” Gabrielą Dabrowski i Kateriną Siniakovą.

Rosolskiej i Jurak za udział w ćwierćfinale turnieju rangi Premier przypadnie 100 punktów do rankingu i czek na 8390 dolarów do podziału. Dla warszawianki start w Moskwie był ostatnim występem w tym sezonie w zawodach pod egidą WTA.


Wyniki

Ćwierćfinał debla

Shuko Aoyama / Ena Shibahara (Japonia) – Darija Jurak (Chorwacja, 4) / Alicja Rosolska (Polska, 4) 6:2, 6;7(4), 10-5