Czilić nie zagra w Pucharze Davisa

/ Dominika Opala , źródło: www.instagram.com /własne, foto: AFP

Marin Czilić poinformował za pośrednictwem mediów społecznościowych, że kończy sezon 2019. Oznacza to, iż Chorwat nie wystąpi w finałowych rozgrywkach Davis Cup, gdzie Chorwacja będzie bronić tytułu. Powodem jest kontuzja kolana.

Marin Czilić to aktualnie 39. tenisista świata. Poprzedni sezon Chorwat kończył na 7. pozycji w rankingu, jednak ostatni czas był dla niego trudny, zarówno pod względem fizycznym, jak i psychicznym – Ostatnie półtora roku to była dla mnie prawdziwa walka mentalna i fizyczna. Pomimo podjęcia zapobiegawczej pracy i rehabilitacji, nawracająca kontuzja kolana sprawiała problemy – napisał mistrz US Open 2014 w oświadczeniu na Instagramie.

Chorwat dodał także, że w grę wchodziła nawet operacja, ale ostatnie wyniki były lepsze niż się spodziewano. Nadal jednak kolano nie jest w pełni sprawne i potrzeba kilka małych zabiegów, co oznacza, że Czilić nie wróci już na zawodowe korty w 2019 roku. Tym samym nie wystąpi on w Pucharze Davisa, gdzie Chorwacja będzie bronić tytułu – Jestem tym rozczarowany, ale wierzę w moich kolegów z drużyny i będę ich najbardziej oddanym fanem – zapewnił 31-latek mieszkający w Monte Carlo.

Czilić oznajmił też, że postara się rozpocząć kolejny sezon zdrowszy, bardziej przygotowany i zmotywowany niż kiedykolwiek.

View this post on Instagram

With the 2019 season finished, I wanted to share an update with you all. The last year and a half has been a real struggle mentally and physically for me. Even with all the preventive work and rehab my team and I did, my recurring knee injury has continued to give me problems, and as the season progressed it was becoming more evident that surgery was inevitable. I recently did an ultrasound and luckily the results were better than expected💪🏼💪🏼. The rehab work was successful enough that surgery is not necessary at this stage, however, I will need to undergo a few minor interventions which will keep me off the tennis court for a longer period and unfortunately means I will not be able to compete at the Davis Cup this month 🙁. I am extremely disappointed by this, but I believe in my teammates and will be their most devoted fan 🇭🇷. In the meantime, I will dedicate myself to getting back to form so that I can enter the 2020 season healthier, more prepared, and more motivated than ever. Thank you all for your constant support and I look forward to seeing you back on tour in 2020. ⠀ .⠀ .⠀ #teamCilic #iznadsvihhrvatska

A post shared by Marin Čilić (@marincilic) on