Czorić o Dżokoviciu: jeśli mu to pomaga, może nawet walić głową o ścianę

/ Natalia Kupsik , źródło: własne/www.tennisworldusa.org, foto: AFP

Novak Dżokivić jest inspiracją dla wielu młodych tenisistów marzących o osiąganiu podobnie spektakularnych co on sam sukcesów. Tym razem podziw względem sportowych dokonań Serba w roli gościa podcastu Inkubator wyraził Borna Czorić.

Nie jest tajemnicą, że 23-letni Chorwat w gronie największych tenisowych idoli od lat wymienia Gorana Ivanisevicia oraz Rafaela Nadala. W jednej z ostatniej wypowiedzi w szczególny sposób postanowił jednak docenić umiejętności aktualnego lidera rankingu. Komentując skalę jego dotychczasowych osiągnięć Borna zwrócił uwagę zwłaszcza na rolę holistycznego podejścia Serba do swojej kariery.

– Novak odniósł niewiarygodny sukces. Wygrał przecież tak dużo Wielkich Szlemów i nie wydaje się, by zbliżał się kres jego zwycięstw – powiedział Chorwat – On dba o swoje ciało, przykłada uwagę do detali i myślę, że może być w stanie grać aż do czterdziestki. Jest nieprawdopodobny zarówno jako sportowiec, jak i jako człowiek – dodał.

W toku rozmowy z gospodarzem podcastu Czorić podzielił się także opinią związaną z burzliwymi dyskusjami toczącymi się ostatnimi czasy wokół osoby Dżokovicia. Zawodnik odniósł się między innymi do kontrowersyjnych pod pewnymi względami przekonań Serba, pozytywnie oceniając jego styl życia.

– Ja także jestem fanem medycyny alternatywnej. Może nie jestem w nią jakoś szczególnie zagłębiony, ale uwielbiam ją ponieważ uważam, że jest pomocna. Skuteczność medytacji została zresztą dowiedziona naukowo – zauważa Czorić – Novak przestrzega też specjalnej diety i nie widzę w tym nic złego, ponieważ to jego wybór. Jeśli pozytywnie wpływa na jego organizm, dlaczego nie? Jeśli mu to pomaga, może nawet walić głową o ścianę.