Czterech Polaków z dzikimi kartami, Ramos-Vinolas największą gwiazdą

/ Maciej Pietrasik , źródło: własne/materiały prasowe Pekao Szczecin Open, foto: AFP

Już w poniedziałek rozpocznie się ostatni turniej cyklu LOTOS PZT Polish Tour. W Szczecinie odbędzie się 27. edycja turnieju Pekao Szczecin Open. Dzięki „dzikim kartom” miejsce w głównej drabince ma czterech Polaków. Największą gwiazdą będzie Albert Ramos-Vinolas, który także otrzymał specjalną przepustkę od organizatorów.

Ostatni z tegorocznych polskich turniejów rangi ATP Challenger Tour zapowiada się bardzo ciekawie. Do Szczecina tradycyjnie przyjedzie wielu znakomitych tenisistów, choć zabraknie polskiej czołówki. Wszystko dlatego, że Hubert Hurkacz, Kamil Majchrzak, Łukasz Kubot oraz Marcin Matkowski reprezentować będą w tym czasie kraj w Pucharze Davisa. Pod ich nieobecność w turnieju singla będziemy mieli czterech tenisistów, którzy otrzymali „dzikie karty” od organizatorów.

Tradycyjnie specjalną przepustkę otrzymał mistrz Polski, którym w tym roku został Paweł Ciaś. W przeszłości dochodził on w Szczecinie do drugiej rundy. W głównej drabince zagrają również Karol Drzewiecki (rok temu wygrał tu razem z Filipem Polaskiem turniej debla), Daniel Michalski oraz Filip Kolasiński.

Piątą „dziką kartę” otrzymał Hiszpan Albert Ramos-Vinolas, który w Pekao Szczecin Open będzie najwyżej rozstawiony. Obecnie znajduje się na 51. miejscu w rankingu ATP, choć jest bardzo prawdopodobne, że w poniedziałek będzie już w czołowej pięćdziesiątce. Na przełomie lipca i sierpnia Ramos był w dwóch finałach turniejów ATP (w Gstaad oraz Kitzbuehel), a trzy lata temu zaliczył ćwierćfinał Roland Garros.

–  Ramos-Vinolas to bardzo solidny gracz, który świetnie radzi sobie na tej nawierzchni. Cieszymy się, że pojawiła się okazja na zaproszenie go, bo Hiszpan z pewnością będzie jednym z faworytów do zdobycia tytułu mistrzowskiego Pekao Szczecin Open.  Dopisanie jego nazwiska do listy zawodników sprawia, że czeka nas ciekawa i wyjątkowo mocno obsadzona edycja turnieju. Zapowiada się wspaniale, więc raz jeszcze serdecznie zapraszam wszystkich na korty, aby celebrować wspólnie z nami to wielkie święto tenisa – powiedział dyrektor Pekao Szczecin Open, Krzysztof Bobala.

W Polsce zaprezentować się ma również trzech innych tenisistów z pierwszej setki rankingu ATP: Marco Cecchinato, Philipp Kohlschreiber i Roberto Carballes Baena. Tytułu sprzed roku bronić będzie Guido Andreozzi.

Turniej Pekao Szczecin Open jest częścią cyklu LOTOS PZT Polish Tour.