Czwarta tenisistka świata wspomina trudy zeszłego roku

/ Julia Rzadkowska , źródło: www.theplayerstribune.com, foto: AFP

Tegoroczna ćwierćfinalistka Australian Open, obecna czwarta rakieta świata – Jessica Pegula, zdradza kulisy dramatycznego dla niej roku 2022, w którym musiała zmierzyć się z poważnymi problemami w rodzinie.

Podczas turnieju Roland Garros 2022 Amerykanka doszła do ćwierćfinału w singlu oraz finału w deblu, osiągając pierwszą dziesiątkę rankingu WTA. Niestety Peguli nie było dane cieszyć się długo z sukcesu. Po powrocie z turnieju dostała telefon od siostry jadącej karetką do szpitala z ich mamą, która doznała zatrzymania akcji serca. Do przyjazdu karetki siostra samodzielnie resuscytowała matkę.

W szpitalu mama pozostała w śpiączce z wieloma urazami, w tym z urazem mózgu. Jessica wspomina bezsilność oraz frustrujące czekanie na ciężki do oszacowania dalszy ciąg wydarzeń. Rodzina praktycznie zamieszkała w szpitalu.

Po tygodniu Pegula zdecydowała się powrócić do treningów, aby wrócić do gry podczas Wimbledonu. Jednak warunkiem tego było poprawienie się stanu zdrowia matki. Jak przyznał lekarz cudem to nastąpiło. Wciąż czekała ją jednak długa i ciężka droga powrotu do codziennego życia. 28-letnia Amerykanka doszła w Wimbledonie do trzeciej rundy, walcząc z infekcją zatok. Nie wspomina tego turnieju najlepiej, ponieważ chcąc zachować prywatność była otoczona spekulacjami oraz pytaniami o matkę. Musiała nawet dementować plotki o jej śmierci.

Dziś mama Peguli czyni kolejne postępy. –Ma poważne problemy z pamięcią. Potrafi czytać, pisać i całkiem dobrze rozumie, ale ciężko jej się wysłowić. Trudno sobie z tym radzić, potrzeba wiele cierpliwości, ale dziękuję Bogu każdego dnia, że w ogóle możemy się z nią porozumieć. – pisze Pegula w poruszającym wpisie.

Rodzina mierzy się ze świadomością, że już nigdy nie zobaczą tej samej – pełnej energii, pracowitej i pozytywnej kobiety sukcesu. W listopadzie Jessica swój pierwszy tytuł WTA 1000 dedykowała własnie mamie.

Swój wpis tenisistka podsumowuje podziękowaniom za uszanowanie prywatności oraz za okazane wsparcie.