Dajana Jastrmeska tymaczowo zawieszona!

/ Szymon Adamski , źródło: własne, foto: AFP

Dajana Jastremska została oskarżona o naruszenie przepisów antydopingowych. Pod koniec listopada zeszłego roku oddała próbkę moczu, w której wykryto metabolit mesterolonu. 

Ukrainka to jedna z najzdolniejszych zawodniczek młodego pokolenia. 20-latka wygrała już trzy turnieje WTA i między innymi dzięki tym zwycięstwom zajmuje aktualnie 29. miejsce w rankingu. Najwyżej była notowana na 21. pozycji.

Jej kariera rozwijała się w zawrotnym tempie i przez wielu była wskazywana jako kandydatka do sięgnięcia po najważniejsze trofea. W najbliższym czasie może być to jednak niemożliwe. Ukrainka została bowiem oskarżona o naruszenie przepisów antydopingowych. Od dzisiaj jest tymczasowo zawieszona przez ITF i nie może uczestniczyć w zawodach.

Feralna próbka moczu została pobrana od Jastremskiej 24 listopada, już po zakończeniu turnieju w Linzu, gdzie zawodniczka kończyła sezon. Wykryto w niej metabolit mesterolonu.

Jastremska odniosła się do sprawy w opublikowanym w mediach społecznościowych oświadczeniu. Deklaruje w nim, że nigdy nie korzystała z zakazanych substancji.