Dallas. Yibing Wu spróbuje zatrzymać Fritza, historyczne osiągnięcie Isnera

/ Jakub Karbownik , źródło: własne/www.atptour.com, foto: AFP

Za nami mecze ćwierćfinałowe turnieju rangi ATP 250 w Dallas. O finał powalczą Taylor Fritz z Yibing Wu oraz Jeffrey John Wolf oraz Johnem Isnerem, który w pierwszej partii spotkania ćwierćfinałowego dokonał czegoś co nie udało się nikomu innemu wcześniej.

Pierwsza odsłona spotkania między rozstawionym z numerem piątym tenisistą gospodarzy, a Emilio Gomezem z Ekwadoru zakończył się po tie-breaku. Trzynastego gema wygrał Isner. Jest to jego pięćsetna wygrana „dogrywka” w secie w karierze. Przegrał ich 319. Półfinałowym rywalem „Big Johna” będzie Jeffrey John Wolf, który szerszej publiczności dał się poznać podczas tegorocznego Australian Open, gdy po raz pierwszy w karierze awansował do czwartej rundy imprezy wielkoszlemowej. W piątkowym meczu 1/4 finału tenisista z Cincinnati pokonał Francesa Tiafoe, co jest jego najcenniejszym zwycięstwem w karierze. Taki wynik sprawia, że w najnowszym rankingu J.J. Wolf zadebiutuje w top 40 rankingu ATP.

W drugim półfinale powalczą Taylor Fritz i Yibing Wu. Przed tygodniem tenisista z Państwa Środka wystąpił w finale turnieju rangi Challenger, a także zadebiutował wśród stu najlepszych tenisistów świata. W tym tygodniu Wu kontynuuje swe doskonałe występy. W Dallas odniósł trzecie zwycięstwo i powalczy o pierwszy finał imprezy głównego cyklu. Zatrzymać go spróbuje faworyt gospodarzy. Taylor Fritz, który w poniedziałek będzie najwyżej klasyfikowanym Amerykaninem w rankingu ATP od 11 lat (więcej) pokonał w trzech setach Marcosa Girona.


Wyniki

Ćwierćfinały:

Taylor Fritz (USA, 1) – Marcos Giron (USA, 7) 7:6(7), 3:6, 6:3

Jeffrey John Wolf (USA, 6) – Frances Tiafoe (USA, 2) 4:6, 6:3, 6:4

John Isner (USA, 5) – Emilio Gomez (Ekwador) 7:6(8), 7:5

Yibing Wu (Chiny) – Adrian Mannarino (Francja, 8) 6:3, 6:4