Damir Dżumhur: nie ma sensu wznawianie sezonu w sierpniu

/ Szymon Frąckiewicz , źródło: Tennis World, foto: AFP

Damir Dżumhur powątpiewa we wznowienie tenisowego sezonu w czerwcu. Z tego powodu Bośniak obawia się również, że w 2020 roku nie zobaczymy już tenisa. „Nie ma sensu wracać do gry w sierpniu” – twierdzi.

Jak doskonale wiemy 12 marca ATP podjęło decyzję o zawieszeniu touru do na sześć tygodni, a niedługo później zapadła decyzja o przedłużeniu zawieszenia aż do 7 czerwca. Tenisiści mają zatem wrócić na korty na trawiastą część sezonu. W to czy powrót dojdzie do skutku poważnie wątpi Damir Dżumhur.

„Rozmawiałem z innymi zawodnikami i mocno wątpimy we wznowienie sezonu na początku czerwca. Biorąc pod uwagę rozwój wydarzeń zawieszenie najprawdopodobniej zostanie wydłużone” – twierdzi 107. aktualnie zawodnik światowego rankingu w rozmowie dla bośniackiego Klix.

Co więcej, zawodnik z Sarajewa obawia się, że w 2020 roku możemy już nie zobaczyć tenisistów w akcji. „Cały sezon może zostać odwołany, jako że nie widzimy na przykład sensu jego wznawiania w sierpniu” – kontynuował bowiem.

Plasowany niegdyś na 23. miejscu w rankingu ATP Bośniak aktualnie przebywa w swoim mieszkaniu w Blegradzie. Tam, w warunkach domowych, trenuje by mimo wszystko utrzymać kondycję na jak najwyższym poziomie. Przyznał również, że stara się być jak najbardziej odpowiedzialnym w sytuacji epidemii i zaapelował o to do wszystkich innych.