Daniel Michalski awansował do finału!

/ Szymon Adamski , źródło: własne, foto: Lotos PZT Polish Tour

Daniel Michalski pokonał 6:3, 6:4 Jana Zielińskiego i awansował do finału turnieju ITF w Bydgoszczy (pula nagród: 25. tys dolarów). To jedno z największych osiągnięć w karierze 19-latka, który w pojedynku o tytuł zmierzy się z cztery lata starszym Nicolasem Alvarezem z Peru.

Przed rozpoczęciem gier półfinałowych było jasne, że jeden z biało-czerwonych zagra w finale bydgoskiej imprezy. A to dlatego, że naprzeciw siebie stanęli Daniel Michalski i Jan Zieliński. Biorąc pod uwagę, że obaj nie zostali rozstawieni, już dojście do półfinału należało odczytywać jako sukces. O krok dalej poszedł Michalski, który pokonał starszego kolegę 6:3, 6:4.

Utalentowany nastolatek niedawno poznał smak zwycięstwa w zawodowym turnieju. W kwietniu tego roku sięgnął po tytuł w Egipcie, tworząc zwycięską parę z Michałem Dembkiem. Wówczas był również najbliższy premierowego triumfu w grze pojedynczej. W finale uległ jednak 2:6, 2:6 Słowakowi Lukasowi Kleinowi.

Tym razem ostatnią przeszkodą na drodze po trofeum będzie Peruwiańczyk Nicolas Alvarez. Egzotyczny przeciwnik zajmuje obecnie miejsce w połowie piątej setki rankingu ATP i jest drugą rakietą swojego kraju. W Bydgoszczy został rozstawiony z numerem dwa. Dużo problemów sprawił mu w półfinale Czech Jiri Lehecka. Alvarez wygrał to trwające ponad trzy godziny spotkanie 5:7, 7:6(4), 6:4.

W turnieju gry podwójnej biało-czerwoni odegrali niestety drugoplanowe i epizodyczne role. Żadnemu z naszych reprezentantów nie udało się dotrzeć do etapu półfinałów.

Turniej M25+H Bydgoszcz wchodzi w skład cyklu LOTOS PZT Polish Tour.


Wyniki

Półfinały singla:

Daniel Michalski (Polska) – Jan Zieliński (Polska) 6:3, 6:4
Nicolas Alvarez (Peru, 2) – Jiri Lehecka (Czechy) 5:7, 7:6(4), 6:4