Daniił Miedwiediew diagnozuje problemy Carlosa Alcaraza

/ Łukasz Duraj , źródło: https://tennishead.net/, własne, foto: AFP

Carlos Alcaraz wygrał w tym roku Wimbledon i był liderem rankingu ATP. Sukcesy te z pewnością wystarczają, by nazwać sezon w wykonaniu 20-latka niezwykle udanym, ale jednocześnie trudno nie zauważyć, że w ostatnich tygodniach młody Hiszpan nie prezentuje się już tak dobrze, jak na kortach All England Clubu. Problemy kolegi z kortu skomentował niedawno Daniił Miedwiediew.

Miedwiediew i Alcaraz trafili do jednej grupy w ramach ATP Finals. Tenisiści spotkają się dopiero w ostatniej kolejce zmagań, ale Rosjanin już teraz wypowiedział się na temat przyszłego rywala:

Wydaje mi się, że w tym momencie Carlos – z jakiegoś powodu – gra nieco wolniej. Nie ma tej pewności siebie, co wcześniej, ale to normalne. To zdarza się każdemu. Novak też miewał podobne wahania dyspozycji, gdy był młodszy. Otwartym pozostaje, jak długo Alcaraz będzie wracał na właściwe tory.

Gdy przegrał drugiego seta ze Zverevem, spojrzałem na statystyki i dostrzegłem, że uderzenia Carlosa z głębi kortu były o dziesięć kilometrów na godzinę wolniejsze od tych, które posyłał Sasza. Bardzo mnie to zaskoczyło – podkreślił Daniił.

Ze swojej obecnej formy nie jest rzecz jasna zadowolony także sam Alcaraz. Hiszpan przegrał pierwsze spotkanie grupowe przeciwko Alexandrowi Zverevowi i nie ma już miejsca na kolejne wpadki. 20-latek przyznał, że kort w Turynie nie do końca mu odpowiada i stwierdził:

To najszybsza nawierzchnia, na jakiej graliśmy w tym roku. Nie wiem, dlaczego dokonano takiego wyboru. Przez cały sezon korty twarde są dużo wolniejsze, a w Turnieju Masters warunki nagle diametralnie się zmieniają – opisał drugi zawodnik rankingu.

W tym roku Carlos Alcaraz debiutuje w ATP Finals. Jego drugim grupowym przeciwnikiem będzie Andriej Rublow.