Daniił Miedwiediew wypada z gry!

/ Jakub Ślotała , źródło: własne/www.atptour.com, foto: AFP

Po niespełna roku na fotelu wicelidera rankingu wdarł się na szczyt. Pozostał tam przez dwa tygodnie. Teraz czeka go przerwa w startach. Daniił Miedwiediew ogłosił, że z powodów zdrowotnych czeka go 1 lub 2 miesiące pauzy.

Sezon 2022 zaczął się dla Rosjanina dobrze. Finał w Australian Open, półfinał w Acapulco oraz absencja Nowaka Dżokovicia, pozwoliły mu zająć pierwsze miejsce w rankingu mężczyzn. Radość trwała jednak krótko. Słabsze wyniki w turniejach ATP 1000 – Indian Wells oraz Miami sprawiły, że po dwóch tygodniach od zmiany warty, na tron powrócił Serb. Daniił ma teraz również inne zmartwienia.

– W ostatnich miesiącach grałem z niewielką przepukliną. Razem z moim zespołem zdecydowaliśmy się na drobny zabieg, żeby rozwiązać problem – poinformował za pośrednictwem Twittera. – Prawdopodobnie będę nieaktywny przez następne 1-2 miesiące – dodał.

Kwiecień oraz maj, które były lider rankingu prawdopodobnie opuści, to sezon gry na mączce. Na szczęście dla Daniiła, nie ma do obrony wielu punktów z poprzedniego sezonu. Trzecia runda w Madrycie i druga w Rzymie to odpowiednio 90 i 45 punktów rankingowych. Najważniejszy jest oczywiście turniej na kortach Rolanda Garrosa. Zaczyna się pod koniec maja, a w poprzednim roku Miedwiediew dotarł w nim do ćwierćfinału.

Jak taka przerwa wpłynie na dyspozycję najwyższego w historii lidera rankingu? Ostatecznie nie pozostaje nam nic innego, jak życzyć udanej rehabilitacji i wyczekiwać jego powrotu na zawodowe korty.