Daria Gavrilova opuści Australian Open

/ Szymon Frąckiewicz , źródło: Twitter, foto: AFP

Daria Gavrilova ogłosiła, że nie wystąpi w zbliżającym się Australian Open. Choć australijska tenisistka wróciła już do treningów po kontuzji, to zapowiedziała, że do rywalizacji powróci w marcu.

Już od niemal dwóch lat Darię Gavrilovą męczą kontuzje, które uniemożliwiały jej grę na najwyższym poziomie. Urodzona w Moskwie Australijka od marca 2018 roku występowała bardzo nieregularnie, a jeśli już gdzieś zagrała, to kończyła udział w zawodach we wczesnej fazie turnieju.

Dlatego też po porażce w pierwszej rundzie tegorocznego US Open z Fioną Ferro, postanowiła zrobić sobie dłuższą przerwę i wyleczyć wszystkie trapiące ją problemy. Niedawno powróciła do treningów i przypuszczano, że zagra w Australian Open, lecz w sobotę ogłosiła, że to się nie stanie.

„Dasha” poinformowała na Twitterze, że „choć jej kontuzje dochodzą do siebie i już trenuje, to nie będzie w 100% przygotowana na australijskie lato”. Zapowiedziała, że liczy na powrót do rywalizacji w marcu z zamrożonym rankingiem. Do wpisu dołączyła również życzenia świąteczne.