Daria Kasatkina wspiera decyzję Wimbledonu

/ Izabela Modrzewska , źródło: https://www.tennismajors.com/oprac.własne, foto: AFP

Rosyjska tenisistka, Daria Kasatkina, wyraziła swoje poparcie dla decyzji Brytyjskiej Federacji Tenisowej o pomocy ukraińskim zawodnikom w czasie trwania sezonu na kortach trawiastych. 

W ubiegłym miesiącu, organizatorzy Wimbledonu ogłosili, że rosyjscy i białoruscy tenisiści będą mogli wziąć udział w turnieju pod neutralną flagą. Dodatkowo, zawodnicy z Ukrainy będą mieli zapewnione wsparcie, które obejmuje m.in nocleg w hotelu, a także dostęp do prywatnych kortów tenisowych.

-Większość tenisistów [ukraińskich] nie może wrócić do swoich domów i baz treningowych. Decyzja by mogli trenować w Londynie, w All England Club, jest słuszna. Nie mogą wrócić do miejsca zamieszkania, są ciągle w drodze i sami muszą płacić za swoje zakwaterowanie dlatego ma to sens. – powiedziała Kasatkina podczas pomeczowego wywiadu w Madrycie.

Rosjanka dodała również, że cieszy się, że będzie mogła zagrać w tym roku na londyńskim turnieju wielkoszlemowym. – Było mi przykro, że nie mogłam wziąć udziału w zeszłym roku. Oczywiście powód był zrozumiały, ale wciąż było to bolesne. Cieszę się, tym razem to się uda i uważam, że w naszym sporcie mamy to szczęście, że możemy być częścią rywalizacji. 

Daria została również zapytana co sądzi o braku uścisku ręki przez Ukrainkę Łesię Curenko po zwycięstwie w drugiej rundzie w Madrycie. Jej zdaniem jest to całkowicie zrozumiałe zachowanie. – Najsmutniejszy jest fakt, że wojna nadal trwa. Zawodnicy z tego kraju mają wszelkie podstawy, żeby tego nie robić. To bardzo trudna sytuacja. Właściwie ucieszyło mnie to, że w ogóle mi pomachała. – przyznała ósma rakieta świata.