Daria Kuczer pozostaje w grze

/ Szymon Frąckiewicz , źródło: Własne, foto: Antoni Cichy/Tenisklub

Daria Kuczer pozostaje wciąż w grze na Uniwersjadzie w Neapolu. Szczecinianka  pokonała 6:7, 6:3, 6:1 Dariję Dietkowskają i awansowała do 3. rundy. Ta sztuka nie udała się Dominikowi Nazarukowi , który uległ 6:7, 0:6 Tsengowi Chun-hsinowi. W parze z Piotrem Matuszewskim nie powiodło mu się także w deblu, w którym 3:6, 2:6 przegrał z Ronanem Joncourem i Lucasem Poullainem.

Dominik Nazaruk nie miał łatwego zadania w drugiej rundzie singla. Trafił na mistrza juniorskich Rolanda Garros i Wimbledonu z zeszłego roku Tsenga Chun-hsina. W pierwszej partii nawiązał zaskakująco wyrównaną walkę. Nasz reprezentant uległ, ale dopiero po tie-breaku. W nim Chińczyk z Tajwanu wygrał 7:4. W drugiej partii niestety Nazaruk opadł z sił. Nie wygrał już nawet jednego gema.

Cieszyć może się za to Daria Kuczer. Wygrała ona niełatwe spotkanie z reprezentującą Kazachstan Dariją Dietkowskają. Pierwszą, bardzo wyrównaną, część spotkania przegrała do sześciu w tie-breaku. W kolejnych setach zaczęła jednak dominować na korcie. W drugiej partii zwyciężyła do 3, a w trzeciej do 1.

Piotr Matuszewski i Dominik Nazaruk zaprezentowali się również w deblu. Naprzeciw nich stanęli Francuzi Ronan Joncour i piątkowy pogromca Matuszewskiego Lucas Poullain. Niestety ponownie w starciu polsko-francuskim górą byli „trójkolorowi”, którzy wygrali 6:3, 6:2.


Wyniki

II runda singla kobiet

Daria Kuczer (Polska) – Darija Dietkowskaja (Kazachstan) 6:7(6), 6:3, 6:1

II runda singla mężczyzn

Tseng Chun-hsin (Tajwan) – Dominik Nazaruk (Polska) 7:6(4), 6:0

I runda debla mężczyzn

Ronan Joncour, Lucas Poullain (Francja) – Piotr Matuszewski, Dominik Nazaruk (Polska) 6:3, 6:2