Darren Cahill o potencjale i nowych celach Jannika Sinnera

/ Łukasz Duraj , źródło: https://www.tennisworldusa.org/, własne, foto: AFP

Jannik Sinner ma za sobą bardzo udaną końcówkę sezonu. Włoch zagrał w finale ATP Finals w Turynie i poprowadził kadrę narodową do triumfu w Pucharze Davisa. Nie oznacza to jednak, że tenisista jest nasycony i nie ma celów na nowy rok. O planach i ambicjach podopiecznego opowiedział jego trener – Darren Cahill.

Australijski szkoleniowiec udzielił obszernego wywiadu dziennikowi Corriere dello Sport. 58-latek zaczął rozmowę od omówienia postępów, jakie Sinner wykonał w ostatnim czasie:

Nie jestem zaskoczony tym, w jakiej Jannik był formie. Mówię to, bo wiem, jaki tenis on jest w stanie zaprezentować. Wciąż ma sporo miejsca na rozwój i – z tego powodu – praca z nim jest bardzo ekscytująca. Ostatnio lepiej zrozumiał ten sport i swoje ciało, nauczył się skuteczniej słuchać własnego organizmu.

W dalszej części wypowiedzi Cahill skupił się na celach, jakie – wraz z Sinnerem – wybrali na kolejne miesiące:

W tenisie liczą się detale. To one decydują o sukcesie lub porażce. W ciągu ostatnich dwóch lat – pod kierunkiem Umberto Ferrary – została wykonana duża praca nad przygotowaniem fizycznym i teraz zbieramy jej owoce. Jannik jest silniejszy, twardszy i szybszy. Wierzę, że może wygrać turniej wielkoszlemowy i takie mamy ambicje.

Nie wiem, kiedy to się stanie, ale na pewno jest to w jego zasięgu. By zdobyć tak wielki tytuł potrzeba dobrej regeneracji, pewności siebie i odrobiny szczęścia. Jannik ma nieograniczone możliwości, ale musimy pamiętać, by nie nakładać na niego presji. Jednym z jego priorytetów będą Igrzyska Olimpijskie, bo kocha grę dla swojego kraju. Już dziś dużo myślimy o tym turnieju – podsumował trener.

Jannik Sinner zajmuje obecnie czwartą pozycję w rankingu tenisistów. Włoch wygrał dotychczas dziesięć tytułów rangi ATP.