David Goffin zakażony COVID-19

/ Jakub Karbownik , źródło: Własne/www.facebook.com, foto: AFP

David Goffin poinformował o pozytywnym wyniku testu na COVID-19. W związku z tym belgijski tenisista musiał wycofać się z turnieju rangi ATP Tour 500 w Petersburgu.

Od połowy sierpnia wznowione zostały rozgrywki na światowych kortach. Zmagania jednak odbywają się z zachowaniem standardów sanitarnych, a uczestnicy poddawani są testom na koronawirusa. Takie badanie przeprowadzono w Petersburgu u 13. tenisisty świata.  Niestety Goffin otrzymał pozytywny wynik, o czym poinformował na Facebooku.

– Z powodu pozytywnego wyniku mojego ostatniego testu, wykonanego wczoraj, jestem zmuszony wycofać się z turnieju w Petersburgu. Czuję się dobrze. Przejdę kwarantannę i jeśli wszystko pójdzie dobrze, to powrócę na turniej w Antwerpii – napisał belgijski tenisista.

Tenisista z Liege to kolejny zawodnik zakażony koronawirusem. Wcześniej chorobę przeszli m.in. Novak Dżoković, Grigor Dimitrow i Benoite Paire. Francuz z tego powodu nie wystąpił w US Open.

BAD NEWS! Due to a positive result at my last COVID test made yesterday, I am forced to withdraw from Saint Petersburg….

Opublikowany przez Davida Goffina Środa, 7 października 2020