Davis Cup. Verdasco dyrektorem turnieju finałowego

/ Dominika Opala , źródło: www.tennisnet.com, foto: AFP

Fernando Verdasco będzie dyrektorem turnieju finałowego Pucharu Davisa w tym roku. Hiszpan zastąpi tymczasowo Alberta Costę. Finały Davis Cup odbędą się w trzech miastach w dniach 25 listopada – 5 grudnia.

Fernando Verdasco ponownie będzie częścią Pucharu Davisa. Tym razem jednak kibice zobaczą go w nowej roli. „Kosmos”, organizator Davis Cup, poinformował, że hiszpański tenisista będzie w tym roku pełnił funkcję dyrektora turnieju finałowego podczas zmagań drużynowych. 36-latek z Madrytu zastąpi tymczasowo na tym stanowisku Alberta Costę, który będzie nieobecny z powodów osobistych.

– Jestem bardzo zadowolony, że dołączę do turnieju w roli dyrektora – przyznał Verdasco, który jest wielkim fanem drużynowych rozgrywek. – Davis Cup to wyjątkowa impreza dla wszystkich tenisistów. To dla mnie zaszczyt, że mogę wnieść swoje doświadczenie i pracę po to, aby zawodnicy, organizacje i fani mieli wspaniałe wspomnienia – dodał.

Verdasco to wielokrotny reprezentant Hiszpanii w Pucharze Davisa. Trzykrotnie zdobywał z drużyną najwyższe trofeum – w 2008 roku w Mar del Plata, w 2009 roku w Barcelonie i w 2011 roku w Sewilli.

Finałowy turniej Davis Cup 2021 odbędzie się w trzech miastach: Madrycie, Turynie i Innsbrucku. Rywalizacja toczyć się będzie w dniach 25 listopada – 5 grudnia.

– Damy z siebie wszystko, by najlepszy tenis na świecie zagościł w tych miastach – napisał Hiszpan w poście na Instagramie.