Debiut Linette w top 50. Świątek poza tym gronem

/ Jakub Karbownik , źródło: Własne/www.wta.com, foto: AFP

Magda Linette zanotowała awans na najwyższe w karierze miejsce (45.) w rankingu WTA. Z czołowej pięćdziesiątki najlepszych tenisistek świata wypadła z kolei Iga Świątek. Na fotel liderki powróciła Ashleigh Barty.

Dochodząc do drugiej rundy US Open, Magda Linette zdobyła kolejne cenne punkty do rankingu WTA. To sprawiło, że w najnowszym notowaniu awansowała na 45. pozycję. Tak wysoko poznanianka nie była jeszcze nigdy. Czołową pięćdziesiątkę opuściła z kolei Iga Świątek. Warszawianka co prawda bardzo udanie zaprezentowała się podczas pierwszego seniorskiego US Open, jednak nie zdobyła tyle punktów co w zeszłym roku za zwycięstwa w Montreux i Budapeszcie. Tym samym od dziś zajmuje 57. pozycję.

Mimo porażki już w 1/8 finału nowojorskiego turnieju, na fotel liderki rankingu powróciła Ashleigh Barty. Dotychczasowa pierwsza rakieta, Naomi Osaka, nie obroniła tytułu mistrzowskiego i spadła na czwartą pozycję. Przed nią w zestawieniu znalazły się jeszcze Karolina Pliszkova i Elina Switolina. Z kolei na piątej pozycji jest mistrzyni US Open 2019 – Bianca Andreescu.