Del Potro ponownie pokonany

/ Jakub Karbownik, źródło: Własne, foto: AFP

Juan Martin del Potro pokonał Denisa Shapovalowa 7:5, 6:4 w meczu pierwszej rundy na kortach londyńskiego Queens Clubu. Mimo wygranej Argentyńczyk nie powalczy o ćwierćfinał.

Po tym jak we wtorek, z powodu opadów deszczu, nie rozegrano ani jednego spotkania, w środę nie wszystkim tenisistom było dane dokończyć mecze. W czwartek o awans do drugiej rundy dalej musiał walczyć Stefanos Tsitsipas. Spotkanie Greka z reprezentantem gospodarzy, Kyle’m Edmundem, zostało przerwane w drugim secie przy stanie 3:3. Pierwszą partię wygrał Grek.

Mecz pierwszej rundy wygrał z kolei Juan Martin del Potro. Rozstawiony z numerem trzecim Argentyńczyk pokonał w dwóch setach Denisa Shapovalova. Mimo to tenisista z Tandil nie przystąpi do dalszej rywalizacji. W ósmym gemie Argentyńczyk, który powraca po problemach zdrowotnych, poślizgnął się przy siatce i poczuł ból w kontuzjowanym kolanie. Po spotkaniu sztab szkoleniowy del Potro poinformował, że w najbliższych godzinach przeprowadzone zostaną dodatkowe badania, a wieczorem oficjalnie ogłoszono, że tenisista nie przystąpi do meczu drugiej rundy. Tym samym tenisista z Ameryki Południowej ponownie przegrał „rywalizację” z kontuzjowanym kolanem.

Pewne wygrane zaliczyli z kolei inni rozstawieni zawodnicy. Milos Raonic oddał pięć gemów Marco Cecchinato, a Stan Wawrinka wygrał 6:3, 6:4 z Danielem Evansem. Do dalszych gier awans uzyskał także mistrz imprezy sprzed dwóch lat. Feliciano Lopez potrzebował trzech setów, aby zakończyć spotkanie z Martonem Fucsovicsem.