Del Potro w nadziei na pokonanie kontuzji. Z pomocą ma przyjść lekarz Federera

/ Natalia Kupsik , źródło: własne/www.tennisworldusa.org, foto: AFP

Juan Martin Del Potro nie ustaje w poszukiwaniach rozwiązania na trapiące go od lat problemy zdrowotne. Tym razem zamierza zaufać wiedzy i doświadczeniu lekarza, który zoperował w tym sezonie kontuzjowane kolano Federera.

Na liście tenisistów, którzy mimo ogromnego talentu nie zdołali wykorzystać pełni swojego potencjału Del Potro znajduje się od lat. Nie jest tajemnicą, że w przypadku tego zawodnika powodem tak rozczarowującego, zwłaszcza dla niego samego losu, stała się lawina wielokrotnie nawracających kontuzji. Już we wczesnych latach kariery Argentyńczyk cierpiał z powodu urazów nadgarstków. To przez nie na przestrzeni kilku lat musiał poddać się aż czterem operacjom. Na tym zdrowotne problemy trzeciej niegdyś rakiety świata nie skończyły się jednak. Kolejną zmorą stała się dla Del Potro kontuzja prawego kolana, której zawodnik nabawił się podczas ubiegłorocznej edycji turnieju w Queen’s Club. W efekcie konieczne stały się ponowne operacje, a zawodnik na wiele tygodni musiał pożegnać się z profesjonalnymi rozgrywkami.

Niestety przeprowadzone w ostatnich miesiącach dwa zabiegi chirurgiczne nie pomogły Argentyńczykowi w uporaniu się z bólem rzepki. Biorąc pod uwagę jego wypowiedzi z czasów, gdy grę uniemożliwiały mu urazy nadgarstków trudno także zakładać, że dolegliwości fizyczne, ponownie stające na drodze jego tenisowym ambicjom, pozostały bez wpływu na jego psychikę.

– Trzy razy z rzędu to zbyt wiele – przyznawał wtedy– Po każdej operacji myślałem, że znalazłem nareszcie ostateczne rozwiązanie, ale zawsze okazywało się, że się myliłem. Zaczynałem widzieć wszystko w ciemnych barwach. Otoczyłem się ludźmi, którzy mnie wspierali, ale demony wracały.

Mimo wszystko Argentyńczyk postanowił po raz kolejny podjąć próbę walki o swoją karierę. W toku rehabilitacji po ostatnim zabiegu miał już okazję współpracować m.in. z lekarzem Rafaela Nadala – Ángelem Ruizem Cotorro. Tym razem wsparcia medycznego zamierza poszukać u specjalisty, któremu zaufał Roger Federer. Wiele wskazuje na to, że przeprowadzona przez Rolanda Biederta operacja kolana, której Szwajcar poddał się w tym sezonie przyniosła pozytywne rezultaty. Nie budzi więc zdziwienia fakt, że to w umiejętnościach tego człowieka Del Potro zaczął dopatrywać się nadziei na powrót do tenisowego życia.