Del Potro wciąż marzy o powrocie na kort

/ Łukasz Duraj , źródło: https://www.tennisworldusa.org/, własne, foto: AFP

Juan Martin del Potro zakończył sportową karierę w 2022 roku. Argentyński tenisista pożegnał się z kibicami podczas turnieju ATP 250 w Buenos Aires, ale okazuje się, że wciąż myśli o powrocie na kort.

Tenisowa przygoda 34-letniego del Potro była pełna sukcesów, ale nie brakowało w niej także trudnych momentów. Zawodnik z Tandil zmagał się z wieloma urazami, które ostatecznie zmusiły go do rezygnacji z profesjonalnego uprawiania białego sportu. Ostatnio Juan przyznał jednak, że chciałby ponownie wziąć udział w zawodach, które są dla niego bardzo ważne:

Mam wewnętrzne pragnienie związane z US Open. Marzy mi się jeszcze jeden ostatni, dobry występ na tych kortach. Jednocześnie czuję, że moje ciało wysyła mi sygnały, świadczące o tym, że ten cel będzie niezwykle trudny do zrealizowania. Jeśli przez najbliższy miesiąc nic się nie zmieni, znajdę inny sposób, by zamknąć moją karierę. Będę słuchać organizmu, ale teraz każdy dzień zaczynam z myślą o tym, by moje marzenie się spełniło.

To wielkie wyzwanie, inne od tych, z którymi się dotychczas mierzyłem. Nie czuję się szczęśliwy, bo wiem, że wielkie turnieje się toczą, a ja nie mogę w nich grać. Chciałbym znów rywalizować, ale muszę słuchać mojego ciała i pogodzić się z tym, że czeka mnie w życiu inna ścieżka – podsumował.

Juan Martin del Potro wygrał US Open w 2009 roku. Argentyńczyk sięgnął także po dwa medale olimpijskie i był trzecim tenisistą rankingu.