Delray Beach. Hurkacz awansował do ćwierćfinału

/ Lena Hodorowicz , źródło: własne, foto: AFP

Hubert Hurkacz rozpoczął sezon 2021 od wygranej. Polak pokonał Kolumbijczyka Daniela Elahi Galana 6:2, 6:2 i awansował do ćwierćfinału Delray Beach Open.

Galan zajmuje obecnie 115. miejsce w rankingu ATP. Sklasyfikowany dokładnie 80 miejsc wyżej Polak bez problemu poradził sobie z dzisiejszym rywalem i jutro powalczy o półfinał w swoim pierwszym turnieju w sezonie.

Partię otwarcia Hurkacz rozpoczął od przełamania podania Kolumbijczyka. Galan miał szansę na odrobienie strat w czwartym gemie, ale jej nie wykorzystał. Kilka minut później nasz tenisista zdobył podwójne przełamanie i szybko wyszedł na prowadzenie 5:1. Polak dokończył dzieła przy swoim serwisie bez straty punktu, wygrywając pierwszą odsłonę 6:2.

Przebieg drugiego seta był niemal identyczny. Wrocławianin uzyskał przełamanie już w pierwszym gemie. Następnie obaj tenisiści utrzymali swoje podanie, ale Polak ponownie zdobył breaka w piątym gemie drugiej partii, obejmując komfortowe prowadzenie 4:1. Do awansu do następnej rundy wystarczyło już tylko utrzymywanie serwisu. Tak właśnie się stało i Hurkacz mógł cieszyć się ze zwycięstwa po niecałej godzinie gry.

Dla naszego najwyżej notowanego singlisty było to pierwsze oficjalne spotkanie w tym roku. W piątek wrocławianin miał rozpocząć sezon meczem deblowym, w parze z Johnem Isnerem, jednak na skutek drobnej kontuzji Amerykanina, zmuszeni byli do wycofania się z gry podwójnej.

W jutrzejszym ćwierćfinale Polak spotka się z lepszym z pary Roberto Quiroz – Ivo Karlović. Spotkanie Ekwadorczyka z Chorwatem rozpocznie się około północy czasu polskiego z niedzieli na poniedziałek.

Hubert Hurkacz (Polska, 4) – Daniel Elahi Galan (Kolumbia) 6:2, 6:2