Delray Beach. Hurkacz faworytem bukmacherów

/ Dominika Opala , źródło: www.tennis.com, foto: AFP

Pierwszym turniejem w 2021 roku, w którym wystąpi Hubert Hurkacz będzie Delray Beach Open. Polak został w nim rozstawiony z numerem cztery, ale według bukmacherów to właśnie wrocławianin ma największe szanse na zwycięstwo. 

Hubert Hurkacz rozpocznie sezon 2021 w Delray Beach. Polak został rozstawiony w turnieju z numerem cztery i zacznie zmagania od drugiej rundy. Tam zmierzy się z lepszym z pary Andrej Martin – Daniel Elahi Galan. Jeśli wrocławianin awansuje do ćwierćfinału, to pierwszym rozstawionym, na którego może trafić będzie Hiszpan Pablo Andujar.

Bukmacherzy oceniają, iż Hurkacz ma najłatwiejszą drogę do finału i dlatego to w nim upatrują zwycięzcę imprezy. Najtrudniejszy w teorii rywal dla Polaka w jego części drabinki to Cristian Garin (rozstawiony z numerem 1) ma bilans spotkań na kortach twardych 15-26.

Poza najlepszym polskim tenisistą wśród bukmacherskich faworytów znaleźli się też John Isner i Soonwoo Kwon. Amerykanin także rozpocznie rywalizację od drugiej rundy, a jego pierwszym przeciwnikiem będzie Thiago Monteiro. Ponadto Isner ze swoich 15 tytułów aż 13 wygrał waśnie w Stanach Zjednoczonych. Tak więc takie warunki doskonale mu odpowiadają. Bukmacherzy zaznaczają jednak, że ma on trudniejszą ścieżkę do finału niż Hurkacz i dlatego umieścili go na drugim miejscu.

Z kolei Koreańczyk w ubiegłym roku dotarł w Delray Beach do ćwierćfinału, gdzie przegrał z późniejszym zwycięzcą Reilly Opelką. To właśnie Amerykanin był jednym z zawodników, który trenował w okresie przygotowawczym z Kwonem na Florydzie i był pod wrażeniem poziomu gry tenisisty mieszkającego w Seulu.