Delray Beach. Hurkacz melduje się w półfinale

/ Bartosz Bieńkowski , źródło: własne, foto: AFP

Hubert Hurkacz pokonał 6:4 6:4 Roberto Quiroza i awansował do półfinału turnieju Delray Beach Open. To drugie zwycięstwo polskiego tenisisty w tym roku, a 50. we wszystkich turniejach rangi ATP.

Dla Ekwadorczyka poniedziałkowy mecz był pierwszym ćwierćfinałem w zawodach głównego cyklu. Co więcej, w tym turnieju musiał przebijać się przez eliminacje. Następnie, w pierwszej rundzie okazał się lepszy od Noaha Rubina, a w drugiej od Ivo Karlovicia. Dopiero dziś jego zwycięski marsz zatrzymał zakończył Hurkacz.

Spotkanie lepiej rozpoczął Quiroz, który już w trzecim gemie przełamał Polaka i to do zera. Losy pierwszego seta odwróciły się przy stanie 4:3 dla Ekwadorczyka. Od tego momentu wrocławianin wygrał trzy kolejne gemy, w tym dwa przy serwisie rywala. Dzięki temu zapisał partię na swoim koncie.

W drugim secie obydwaj pilnowali swoich podań. Dopiero gemy numer 7 i 8 przyniosły szanse na przełamania, jednak żaden z zawodników ich nie wykorzystał. Następny gem serwisowy łatwo wygrał Hurkacz i przy stanie 5:4 dla Polaka Quiroz musiał bronić się przed porażką. Ta sztuka mu się nie udała. Wrocławianin przełamał rywala po raz trzeci w tym meczu i odniósł ważne zwycięstwo. Mecz trwał prawie półtorej godziny.

W półfinale polski tenisista zmierzy się z Amerykaninem Christianem Harrisonem. Reprezentant gospodarzy to również kwalifikant, ale w Delray Beach wyrzucił już za burtę turnieju chociażby Christiana Garina, który był rozstawiony z numerem jeden. Spotkanie odbędzie się we wtorek.