Delray Beach. Hurkacz poznał rywala. Raz już go pokonał

/ Szymon Adamski , źródło: własne, foto: AFP

Hubert Hurkacz został rozstawiony w Delray Beach z numerem cztery, dzięki czemu zmagania rozpocznie dopiero od drugiej rundy. Zmierzy się w niej z Danielem Galanem Riverosem. Sklasyfikowany w drugiej setce Kolumbijczyk podjął zaskakującą decyzję i przyjechał na Florydę kosztem udziału w kwalifikacjach do Australian Open. 

Przeciwnika dla Polaka wyłoniło starcie Daniela Galana Riverosa z Andrejem Martinem. Kolumbijczyk rozstrzygnął je na swoją korzyść po godzinie i 21 minutach. W tym czasie trzykrotnie przełamał Słowaka, co pozwoliło mu zwyciężyć 6:4, 6:4. Dopiero po raz czwarty w karierze przebrnął przez pierwszą rundę w zawodach głównego cyklu.

O 24-letnim Kolumbijczyku najgłośniej zrobiło się we wrześniu ubiegłego roku. Jako kwalifikant dotarł do 3. rundy Rolanda Garrosa, a w niej spotkał się z samym Novakiem Dżokoviciem. Przegrał wyraźnie, 0:6, 3:6, 2:6, ale nie mogło być inaczej. Nigdy wcześniej nie miał okazji nawet potrenować z którymś z zawodników z pierwszej dziesiątki rankingu ATP. Sama możliwość gry z Dżokoviciem była dla niego ogromnym sukcesem.

Galan Riveros to tenisista znany przede wszystkim fanom challengerów. Na tym poziomie rozegrał już blisko 150 meczów. Dość pewnym krokiem zmierza jednak w kierunku pierwszej setki i częstszego uczestnictwa w zawodach głównego cyklu. W rankingu ATP zajmuje 115. pozycję, a jeszcze rok temu był 191.

Hurkacz i Galan Riveros mieli już kiedyś okazję do gry przeciwko sobie. W 2016 roku w kwalifikacjach do challengera w Genui nasz reprezentant wygrał 6:4, 6:1.

Kolumbijczyk zrobi wszystko, żeby się zrewanżować, ponieważ występ w Delray Beach traktuje bardzo poważnie. Zdecydował się na udział, mimo że było to jednoznaczne z rezygnacją z występu w kwalifikacjach do Australian Open. Taką samą decyzję podjęli też trzej inni zawodnicy: Ivo Karlović, Sebastian Korda i Mackenzie McDonald.

Do pojedynku Hurkacza z Galanem Riverosem dojdzie w niedzielę. Wcześniej Polak miał zaprezentować się w grze podwójnej, jednak jego partner, John Isner wycofał się z rywalizacji z powodu drobnego urazu.


Wyniki

Mecze 1. rundy:

Daniel Galan Riveros (Kolumbia) – Andrej Martin (Słowacja) 6:4, 6:4
Christian Harrison (USA) – Tomas Martin Etcheverry (Argentyna) 6:4, 6:2
Roberto Quiroz (Ekwador) – Noah Rubin (USA) 7:6(1), 6:3
Bjorn Fratangelo (USA) – Kevin King (USA) 6:2, 6:2