Delray Beach. Hurkacz zagra o pierwsze zwycięstwo w 2021 roku

/ Dominika Opala , źródło: własne, foto: AFP

Hubert Hurkacz rozpocznie sezon 2021 debiutem w Delray Beach Open. Polak został rozstawiony w turnieju z numerem cztery i w pierwszej rundzie miał wolny los. O ćwierćfinał wrocławianin powalczy z Kolumbijczykiem Danielem Elahi Galanem. 

W niedzielę Hubert Hurkacz stanie przed szansą wygrania pierwszego pojedynku w 2021 roku i w Delray Beach. Rywalem Polaka w drugiej rundzie będzie Daniel Elahi Galan. 24-letni Kolumbijczyk ma już za sobą pierwsze spotkanie w nowym sezonie. W meczu otwarcia pokonał Słowaka Andreja Martina 6:4, 6:4.

Galan zajmuje obecnie 115. pozycję w rankingu ATP. Jest to do tej pory najwyższe miejsce w karierze tenisisty mieszkającego w Bogocie. Zapewnił je sobie po wygraniu challengera w Limie pod koniec zeszłego roku. Ponadto Kolumbijczyk zadebiutował w 2020 roku w turnieju Wielkiego Szlema, a miało to miejsce w Australian Open. Jego najlepszy wyniki wielkoszlemowy to trzecia runda w Roland Garros 2020. Trenowany przez ojca zawodnik czyni postępy z każdym sezonem, o czym może świadczyć fakt, że od 2015 roku poprawia końcową lokatę w rankingu.

Hurkacz i Galan mieli już okazję ze sobą rywalizować. Niedzielne starcie będzie ich drugim spotkaniem. Pierwsze miało miejsce w 2016 roku podczas eliminacji do challengera w Genui. Wtedy lepszy okazał się nasz tenisista, wygrywając 6:4, 6:1.

Pojedynek Polaka i Kolumbijczyka zaplanowano na korcie centralnym nie przed godziną 18:30 czasu polskiego. Zawodnicy wyjdą na kort po zakończeniu meczu deblowego, wyznaczonego na godzinę 17:00.