Delray Beach. Hurkacz zagra o półfinał. Rywalem kwalifikant

/ Lena Hodorowicz , źródło: własne, foto: AFP

W niedzielę Hubert Hurkacz zapewnił sobie awans do ćwierćfinału Delray Beach Open. Polak potrzebował niecałej godziny, by 6:2, 6:2 pokonać Kolumbijczyka Daniela Elahi Galana. Dzisiaj o półfinał turnieju powalczy natomiast z pochodzącym z Ekwadoru kwalifikantem Roberto Quirozem.

Kilka godzin po błyskawicznym zwycięstwie Hurkacza nad Galanem, na korcie głównym w Delray Beach pojawili się Roberto Quiroz i Ivo Karlović. Wczoraj jednak Chorwat, który 28 lutego będzie obchodził swoje czterdzieste drugie urodziny, był daleki od optymalnej formy i to tenisista z Ekwadoru w dwóch setach rozstrzygnął spotkanie na swoją korzyść.

Sklasyfikowany w rankingu ATP na 293. miejscu tenisista pod koniec lutego skończy 29 lat, a dzisiejszy pojedynek z Polakiem będzie jego pierwszym ćwierćfinałem w turnieju cyklu głównego. Co więcej Quiroz to pierwszy Ekwadorczyk w najlepszej ósemce turnieju ATP od 2008 roku, kiedy to Nicolas Lapentti dotarł do tego etapu rozgrywek w Cincinnati.

Wrocławianin swój ostatni ćwierćfinał rozegrał w październiku 2020 roku w Kolonii. Tam lepszy okazał się jednak Hiszpan Roberto Bautista Agut. W minionym sezonie nasz najwyżej notowany singlista zagrał w 1/4 finału również w Auckland, gdzie pokonał Feliciano Lopeza i pożegnał się z turniejem dopiero w półfinale.

Na kort centralny w Delray Beach Hurkacz i Quiroz wyjdą dziś nie przed 20:30 czasu polskiego. Będzie to ich pierwsze spotkanie. Na zwycięzcę meczu czekać będzie już lepszy z pary Christian Harrison – Gianluca Mager. Amerykanin i Włoch na korcie głównym pojawią się około godziny 18:30.