Delray Beach. Isner przegrał i zrezygnował z wyjazdu do Australii

/ Szymon Adamski , źródło: własne, foto: AFP

John Isner i Frances Tiafoe przegrali spotkania ćwierćfinałowe w Delray Beach Open, a to oznacza, że Hubert Hurkacz został ostatnim rozstawionym na placu boju. Pierwszy z wymienionych Amerykanów po porażce 3:6, 6:4, 3:6 z Sebastianem Kordą zapowiedział, że nie weźmie udziału w Australian Open.

W Delray Beach wszystko układa się po myśli najwyżej notowanego polskiego tenisisty. Dzięki rozstawieniu z numerem ,,4″ Hurkacz miał w pierwszej rundzie wolny los, a później bez straty seta pokonał Daniela Galana Riverosa i Roberta Quiroza. O awans do drugiego w karierze finału w zawodach głównego cyklu powalczy z rewelacją turnieju, Christianem Harrisonem. Notowany w ósmej setce rankingu ATP Amerykanin jest najniżej sklasyfikowanym półfinalistą imprezy głównego cyklu od ponad czterech lat.

Wciąż możliwy jest scenariusz, w którym Polak sięgnie w Delray Beach po tytuł, pokonując wyłącznie rywali spoza pierwszej setki rankingu. Stanie się tak, jeśli w półfinale pokona Harrisona, a w finale Sebastiana Kordę.

Do ćwierćfinałów awansowało trzech rozstawionych tenisistów, ale o ile Hurkacz nie miał problemu z przedostaniem się na kolejny szczebel turniejowej drabinki, o tyle John Isner i Frances Tiafoe przegrali swoje spotkania. Pierwszy z nich uległ 3:6, 6:4, 3:6 wspomnianemu już Kordzie. To druga porażka Isnera z 15 lat młodszym rodakiem. Po raz pierwszy o jego sile przekonał się podczas zeszłorocznego Rolanda Garrosa.

Po zakończeniu meczu Isner powiedział, że opuści australijską część sezonu. Restrykcje powodują, że nie mógłby zabrać ze sobą najbliższych – żony i dwójki małych dzieci. – Na tym etapie swojego życia i kariery zawodowej mam wizję podróżowania razem z rodziną. W tej sytuacji nie chcę być z dala od rodziny na tak długi czas – tłumaczył najwyżej notowany amerykański tenisista w rankingu ATP. Rezygnacja Isnera oznacza, że w Australian Open na pewno zostanie rozstawiony Hubert Hurkacz.

Na razie Polak koncentruje się jednak na uzyskaniu jak najlepszego wyniku w Delray Beach. Jego pojedynek półfinałowy z Christianem Harrisonem rozpocznie się we wtorek o 20.30 polskiego czasu. W drugim półfinale (o 2 w nocy) Sebastian Korda zagra z Brytyjczykiem Cameronem Norrie’em.

Ćwierćfinały gry pojedynczej:

Christian Harrison (USA) – Gianluca Mager (Włochy) 7:6(2), 6:4
Hubert Hurkacz (Polska, 4) – Roberto Quiroz (Ekwador) 6:4, 6:4
Cameron Norrie (Wielka Brytania) – Frances Tiafoe (USA, 8) 6:0, 3:6, 6:4
Sebastian Korda (USA) – John Isner (USA, 2) 6:3, 4:6, 6:3