Delray Beach. Korda finałowym rywalem Hurkacza

/ Szymon Adamski , źródło: własne, foto: AFP

Sebastian Korda będzie ostatnim rywalem Huberta Hurkacza w Delray Beach. 20-letni Amerykanin w drugim półfinale, rozgrywanym w nocy z wtorku na środę polskiego czasu, pokonał 6:3, 7:5 Camerona Norriego. 

Korda potraktował turniej w Delray Beach priorytetowo. Biorąc w nim udział, wykluczył się ze startu w Australian Open. Zajmuje bowiem miejsce w drugiej setce rankingu, a pozycja numer 119 okazała się zbyt niska, by ominąć eliminacje. Te odbywają się równolegle do zawodów na Florydzie.

Amerykanin na pewno nie żałuje podjętej decyzji. Ma dopiero 20 lat, więc będzie miał jeszcze niejedną okazję, żeby zaprezentować się z dobrej strony w największych turniejach. Tak dobrze, jak choćby w Paryżu kilka miesięcy temu. Korda jako kwalifikant dotarł do 1/8 finału Rolanda Garros i zatrzymał go dopiero Rafael Nadal.

Wracając do Delray Beach, Korda w drodze do finału pokonał czterech zawodników z pierwszej setki rankingu ATP. To zupełnie inna droga od tej, którą w to samo miejsce dotarł Hubert Hurkacz. Z racji wysokiego rozstawienia wrocławianin rozegrał o jeden mecz mniej, a na dodatek nie musiał mierzyć się z żadnym graczem z top 100.

W półfinale Hurkacz pokonał rewelację turnieju Christiana Harrisona (więcej TUTAJ), natomiast Korda wygrał 6:3, 7:5 z Brytyjczykiem Cameronem Norriem. Młody Amerykanin dominował na korcie i mógł się pokusić o wyższe zwycięstwo, jednak przy pierwszym podejściu do zakończenia spotkania zjadły go nerwy. Prowadził 6:3, 5:4, 40-15, miał dwie piłki meczowe, ale popełnił cztery niewymuszone błędy z rzędu i dał się przełamać.

Szybko się jednak otrząsnął po chwilowym niepowodzeniu. W kolejnym gemie przełamał przeciwnika, a po zmianie stron dokończył dzieła. Pojedynek trwał niespełna półtorej godziny. Korda wygrał 6:3, 7:5 i po raz pierwszy awansował do finału turnieju ATP.

Finałowy pojedynek Hurkacza z Kordą rozpocznie się w środę o godzinie 21 polskiego czasu.


Wyniki

Drugi półfinał gry pojedynczej:

Sebastian Korda (Stany Zjednoczone) – Cameron Norrie (Wielka Brytania) 6:3, 7:5