Delray Beach. Korda i Paul pokonali Koreańczyków

/ Szymon Adamski , źródło: własne, foto: AFP

Już pierwszego dnia zmagań trzech amerykańskich tenisistów awansowało do 1/8 finału turnieju w Delray Beach. Sam Querrey pokonał swojego rodaka Mackenziego McDonalda, natomiast Sebastian Korda i Tommy Paul wygrali z czołowymi reprezentantami Korei Południowej.

W drabince głównej turnieju znalazło się aż 13 tenisistów ze Stanów Zjednoczonych. To daje nadzieję miejscowym kibicom, że tegoroczna edycja zakończy się podobnie jak cztery z pięciu ostatnich – zwycięstwem ich reprezentanta. Jednym z faworytów do wywalczenia trofeum jest rozstawiony z numerem dwa John Isner. Dzięki wysokiemu miejscu w rankingu 35-latek miał w pierwszej rundzie wolny los. Ten sam przywilej spotkał Christiana Garina, Adriana Mannarino i Huberta Hurkacza. Pozostali tenisiści muszą na korcie wywalczyć miejsce w 1/8 finału.

Żadnych problemów z wykonaniem tego zadania nie miał Tommy Paul. Rozstawiony z numerem pięć zawodnik pokonał 6:1, 6:4 Ji-Sung Nama z Korei Południowej. Dla sklasyfikowanego w trzeciej setce azjatyckiego tenisisty był to debiut w turnieju głównym tej rangi. Koreańczyk próbował grać agresywnie, ale niewiele dobrego z tego wynikało. W pewnym momencie przegrywał już 1:6, 0:3 i zanosiło się na bardzo wysoką porażkę. Ostatni fragment spotkania był bardziej wyrównany i Nam ostatecznie zakończył zmagania z pięcioma gemami na koncie.

Również Sebastian Korda rozpoczął zmagania w nowym sezonie od pojedynku z jednym z Koreańczyków. Jego rywalem był bardziej doświadczony Sonwoo Kwon. Spotkanie było bardzo wyrównane, jednak w najważniejszych momentach Amerykanin grał skutecznie, a Koreańczyk nie zachowywał zimnej krwi. Kwon wypracował sobie sześć break-pointów, lecz wykorzystał tylko jednego.

Pogromcy Koreańczyków zmierzą się ze sobą w 1/8 finału. Drugą parę na tym szczeblu turniejowej drabinki utworzyli wspomniany wcześniej Isner i Thiago Monteiro. Brazylijczyk w meczu otwarcia turnieju pokonał 6:3, 7:5 swojego rodaka Thomaza Bellucciego.

Do drugiej rundy awansowali również Sam Querrey i Gianluca Mager. Amerykanin pokonał 6:3, 6:4 Mackenziego McDonalda, co było dla niego pierwszym zwycięstwem od zeszłorocznego Australian Open. Z kolei Włoch wygrał 3:6, 6:1, 6:4 z Ryanem Harrisonem, broniąc w ostatnim gemie aż sześciu break-pointów.


Wyniki

Pierwsza runda:

Gianluca Mager (Włochy) – Ryan Harrison (USA) 3:6, 6:1, 6:4
Sam Querrey (USA, 6) – Mackenzie McDonald (USA) 6:3, 6:4
Tommy Paul (USA, 5) – Ji-Sung Nam (Korea Południowa) 6:1, 6:4
Sebastian Korda (USA) – Sonwoo Kwon (Korea Południowa) 6:4, 6:4
Thiago Monteiro (Brazylia) – Thomaz Bellucci (Brazylia) 6:3, 7:5