Delray Beach. Murray zrezygnował z występu

/ Jakub Karbownik , źródło: Własne/www.tennisworldusa.org, foto: AFP

Andy Murray nie wystąpi w rozpoczynającym się 5 stycznia turnieju ATP 250 w Delray Beach. Tym samym szkocki tenisista rozpocznie sezon podczas startującego 8 lutego turnieju Australian Open.

Najlepsi tenisiści świata rok 2021 rozpoczynają imprezami w Delray Beach na Florydzie oraz w tureckiej Antalyi. Jedną z największych gwiazd turnieju w Stanach Zjednoczonych miał być Andy Murray. Brytyjski tenisista otrzymał od organizatorów dziką kartę. Ostatecznie jednak były lider rankingu ATP nie poleci na Florydę.

– Biorąc pod uwagę wzrost liczby zakażeń na COVID-19 i związane z tym loty transatlantyckie, chcę zminimalizować ryzyko przed Australian Open – powiedział szkocki tenisista podczas wywiadu dla BBC.

W związku z tą decyzją trzykrotny mistrz wielkoszlemowy dopiero w połowie stycznia poleci do Melbourne. Tam czeka go dwutygodniowa kwarantanna, obowiązkowa dla wszystkich, którzy chcą wziąć udział w zaplanowanym na 8-21 lutego Australian Open.

Andy Murray to kolejny tenisista, który zrezygnował z występu w pierwszym w sezonie turnieju tenisowym. Wcześniej o wycofaniu się z Delray Beach Open poinformowali Japończyk Kei Nishikori i Brytyjczyk Daniel Evans.