Delray Beach. Taylor Fritz triumfatorem

/ Bartosz Bieńkowski , źródło: własne/atptour.com, foto: AFP

Taylor Fritz wygrał turniej ATP w Delray Beach. Rozstawiony z „jedynką” Amerykanin pokonał w finale Serba Miomira Kecmanovicia 6:0, 5:7, 6:2. To piąty tytuł w karierze 25-latka.

Początek najważniejszego meczu w ramach turnieju ATP w Delray Beach wskazywał, że pojedynek będzie jednostronny. W pierwszym secie Fritz zdecydowanie przeważał na korcie i zasłużenie zwyciężył w tej odsłonie spotkania. Jego rywal nie ugrał ani jednego gema.

W drugiej partii Kecmanović zaczął jednak coraz częściej dochodzić do głosu. Bardzo mądrze rozegrana końcówka sprawiła, że Serb wyrównał stan rywalizacji w meczu.

W decydującym secie sytuację ponownie lepiej opanował Fritz. Wprawdzie gra nie była tak jednostronna, jak w pierwszym secie, ale i tak Amerykanin miał wszystko pod kontrolą. Ostatecznie wygrał 6:0, 5:7, 6:2 i został mistrzem turnieju w Delray Beach 2023.

Dla Taylora Fritza to piąty tytuł w karierze, a pierwszy w tym miejscu. Wcześniej 25-latek triumfował w Eastbourne (dwukrotnie), Tokyo i Indian Wells. Aktualnie siódmy tenisista świata ma bilans 50 procent zwycięstw w finałach – na dziesięć takich pojedynków wygrał pięć.


Wyniki

Finał gry pojedynczej mężczyzn:

Taylor Fritz (USA, 1) – Miomir Kecmanović (Serbia, 4) 6:0, 5:7, 6:2