Den Bosch. Griekspoor ucieszył gospodarzy

/ Jakub Karbownik , źródło: własne/www.atptour.com, foto: AFP

Tallon Griekspoor pokonał Jordana Thompsona w finale turnieju ATP 250 w Den Bosch. Dla holenderskiego tenisisty to drugi tytuł mistrzowski w karierze.

Występowanie przed własną publicznością czasem pomaga, a innym razem przeszkadza. Holenderskiemu tenisiści obecność kibiców była ogromnym wsparciem. Dzięki temu zdołał po przegraniu partii otwarcia, zdołał wygrać dwa kolejne sety i ostatecznie sięgnąć po drugi w karierze tytuł mistrzowski.

Pierwsze dwa sety rozstrzygnięte zostały w tie-breakach. W premierowej partii szalę zwycięstwa na swą stronę przechylił tenisista australijski, a w drugiej odsłonie, ku uciesze gospodarzy, wygrał Griekspoor. Kluczowym dla losów decydującej partii był szósty gem. Griekspoor wykorzystał drugą szansę na przełamanie i wyszedł na prowadzenie 4:2. Przewagi już nie oddał i ostatecznie to on mógł świętować tytuł mistrzowski.

– Bardzo chciałem podziękować wszystkim kibiców za to jak mnie wspierali. Niezwykle trudno jest zagrać w najważniejszym meczu turnieju swój najlepszy tenis. Byłem dziś bardzo spięty, a do tego przeciwnik zaprezentował się z bardzo dobrej strony. Cieszę się, że po przegranym pierwszym secie, wygrałem tie-breaka drugiej partii, a następnie decydującą odsłonę – nie krył radości po zakończeniu spotkania tenisista, który drugi raz w tym roku cieszy się z turniejowego triumfu. Poprzednio nie miał sobie równych podczas styczniowego turnieju na kortach twardych w Pune.

Z kolei Jordan Thompson nie może „odczarować” holenderskiego finału. Australijczyk przed czterema laty musiał uznać wyższość Adriana Mannarino.


Wyniki

Finał:

Tallon Griekspoor (Holandia, 6) – Jordan Thompson (Australia) 6:7(4), 7:6(3), 6:3