Den Bosch. Mecz z turniejową „dwójką” jednak nie dla Majchrzaka

/ Jakub Karbownik , źródło: Własne/atptour.com, foto: AFP

Kamil Majchrzak przegrał z Karenem Chaczanowem 5:7, 7:5, 7:6(5) w meczu pierwszej rundy turnieju ATP 250 w Den Bosch. Polak miał swoje szanse w tym spotkaniu, ale ostatecznie to rywal zapewnił sobie miejsce w kolejnej rundzie.

Na holenderskiej trawie to pogoda rozdaje karty. Najpierw dwa dni trwał mecz Majchrzaka z Dominikiem Koepferem. Następnie w czwartek piotrkowianin miał stanąć na przeciwko Karena Chaczanowa. Jednak znów opady deszczu sprawiły, że pojedynku nie udało się rozegrać.

W zaciętej partii otwarcia obaj tenisiści niemal do końca pilnowali swego podania. Ostatecznie straty nie udało się uniknąć Chaczanowowi, a tym samym pierwszy set powędrował na konto naszego reprezentanta. Podobny przebieg miała druga odsłona, ale tym razem to rywal wykorzystał okazję i doprowadził do decydującego seta. Tego wyśmienicie rozpoczął Polak, którego dwa przełamania doprowadziły do stanu 4:0. Od tego momentu jednak rozstawiony z numerem piątym przeciwnik zaczął odrabiać straty. Co prawda w dziesiątym gemie Majchrzak miał piłkę meczową, ale to ostatecznie rywal świętował awans do kolejnej rundy. W niej spotka się z Felixem Auger-Aliassimem.

Karen Chaczanow (5) – Kamil Majchrzak (Polska) 5:7, 7:5, 7:6(5)