Deszcz nie przeszkodził Federerowi.

/ Jakub Karbownik, źródło: Własne/atptour.com, foto: AFP

Roger Federer pokonał 6:3, 6:4 Juana Ignacio Londero w meczu drugiej rundy Southern&Western Open 2019. Tym samym siedmiokrotny mistrz imprezy w Cincinnati udanie rozpoczął start w stanie Ohio. Do trzeciej rundy awansował również Novak Dźoković, który odprawił Sama Querreya.

Zarówno Serb, jak i Szwajcar przed miesiącem wystąpili w finale Wimbledonu. Po londyńskim turnieju obaj zawodnicy udali się na krótkie wakacje, a występ w Southern&Western Open 2019 jest ich pierwszym po przerwie.

Jako pierwszy do 1/8 finału awansował Novak Dźoković. Tegoroczny mistrz Wimbledonu bez większych problemów pokonał 7:5, 6:1 Sama Querreya. Serb miał problemy jedynie na początku pierwszego seta, gdy rywal prowadził 3:1. Od tego momentu lider rankingu wygrał 12 z 15 rozegranych gemów i w meczu o ćwierćfinał zmierzy się z Pablo Carreno Bustą. Hiszpan w ostatnim poniedziałkowym meczu pokonał w trzech setach Johna Isnera.

Do trzeciej rundy awansował również Roger Federer. Siedmiokrotny mistrz imprezy nie dał większych szans Juanowi Ignacio Londero. Argentyńczykowi nie pomogło nawet to, że pojedynek został przerwany na godzinę z powodu opadów deszczu. Federer w kolejnej rundzie zmierzy się ze Stanem Wawrinką. Szwajcar w meczu drugiej rundy w trzech setach pokonał Grigora Dimitrowa.

Novak Dźoković (Serbia, 1) – Sam Querrey (USA, WC) 7:5, 6:1

Roger Federer (Szwajcaria, 3) – Juan Ignacio Londero (Argentyna,WC) 6:3, 6:4

Reilly Opelka (USA, WC) – Borna Czorić (Chorwacja, 12) 4:6, 6:3, 7:5

Pablo Carreno Busta (Hiszpania, Q) – John Isner (USA, 13) 6:4, 6:7(1), 7:6(6)

Denis Shapovalov (Kanada) – Joao Sousa (Portugalia, Q) 2:6, 6:3, 6:2

Daniił Miedwiediew (Rosja, 9) – Kyle Edmund (Wielka Brytania) 6:2, 7:5

Diego Schwartzman (Argentyna) – Laszlo Dżere (Serbia) 7:6(2), 6:3