Deszcz nie przeszkodził Hurkaczowi

/ Maciej Pietrasik, źródło: własne, foto: Piotr i Paweł Rychter/Poznań Open

Hubert Hurkacz odniósł pierwsze w tym sezonie zwycięstwo na kortach trawiastych. Polak pokonał w pierwszej rundzie zawodów ATP w Eastbourne Włocha Marco Checchinato – 6:4, 6:4. W drugim secie spotkanie przerwały opady deszczu.

Turniej w Eastbourne jest drugim na kortach trawiastych, w którym przed wielkoszlemowym Wimbledonem występuje Hubert Hurkacz. Polak nie mógł narzekać na losowanie, bo choć trafił w pierwszej rundzie na rozstawionego rywala, to w pojedynku z Marco Checchinato był faworytem. Trawa zdecydowanie nie należy bowiem do ulubionych nawierzchni Włocha.

W pierwszej partii obaj tenisiści bardzo dobrze serwowali – przez długi czas nie było nie tylko break pointa, ale nawet równowagi. W dziewiątym gemie Checchinato miał jednak moment słabości. Polak wywalczył przy podaniu rywala dwa break pointy, a już pierwszego zamienił na przełamanie. Po chwili zakończył seta przy własnym podaniu, wygrywając 6:4.

Na dodatek Hurkacz poszedł za ciosem na początku drugiej odsłony. Od razu wywalczył breaka i zyskał przewagę, lecz przy stanie 3:2 spotkanie zostało przerwane na dłuższy czas ze względu na opady deszczu. Przerwa nie wpłynęła za dobrze na wrocławianina, który po powrocie na kort od razu stracił podanie. Na szczęście nasz tenisista odzyskał rytm, raz jeszcze przełamał rywala w końcówce i zwyciężył w całym spotkaniu 6:4, 6:4.

W drugiej rundzie rywalem Polaka będzie któryś z Amerykanów – Steve Johnson lub Reilly Opelka. Jeśli pogoda pozwoli, ich mecz rozegrany  zostanie jeszcze dzisiaj.

Hubert Hurkacz (Polska) – Marco Checchinato (Włochy, 7) 6:4, 6:4