Diego Schwartzman dołączył do agencji sportowej Juana Monaco

/ Bartosz Bieńkowski , źródło: własne, foto: AFP

Diego Schwartzman przygotowuje się do występów w Australii, a w czasie wolnym od treningów podjął ważną decyzję odnośnie swojej kariery. Argentyńczyk postanowił dołączyć do agencji sportowej swojego rodaka Juana Monaco.

Monaco zakończył karierę w maju 2017 roku. Najwyżej w rankingu ATP był sklasyfikowany na 10. pozycji. Wygrał 9 turniejów głównego cyklu w singlu oraz trzy w deblu. Nie udało mu się jednak nigdy dotrzeć do wielkoszlemowego ćwierćfinału. Obecnie Argentyńczyk zajmuje się własną agencją sportową o nazwie Summa.

Ostatnio dołączył do niej Diego Schwartzman. Jest to rozpoznawalny zawodnik w świecie tenisa, więc z pewnością może zostać jedną z głównych twarzy projektu Monaco. Ponadto obydwaj panowie są rodakami, więc to też mogło mieć wpływ na nawiązanie współpracy pomiędzy nimi.

Summa rozwija się w dość szybkim tempie. Posiada własne konto na Instagramie, na którym poinformowała o tym transferze. Ciekawe, ilu tenisistów dołączy jeszcze do projektu Juana Monaco w najbliższym czasie. Agencję w przyszłości mają zasilić również sportowcy z innych dyscyplin.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez Sportsumma (@sportsumma)